poezi te kopjuara

Shko poshtė

poezi te kopjuara

Mesazh  simpatikja75 prej 16.08.12 11:16

Pranevere


Kur buzėt e tua shqiptuan ato fjalė dje qielli u nxi dhe dielli u largua,gjithĒka mu errėsua shum keq, sa keq,buzėt e tua mekatare te Elises qė fjale tė tjera nuk shqiptuat,fjalė qė qielli tė ndriste dielli tė shkelqente dhe zemra ime shumė tė defrente.

simpatikja75
Antarė/e
Numri i postimeve: 1
Pikėt: 3
Reputation: 0
Registration date: 2/05/2012

simpatikja75
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 4
Pikėt : 2315
Reputation : 0
Registration date : 16/08/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: poezi te kopjuara

Mesazh  simpatikja75 prej 16.08.12 11:25

Shoh rreth e rrotull
U ndjeva e vetmuar
Zemra e coptuar
shpirti i lenduar
Ne pelhuren e kohes e harruar
Doja dike qe te me buzeqeshte
Te me ledhatonte
Por perreth vetem heshtje sundonte
Pse hesht?
Heshtja jote po me vret, po me merr shpirtin.
Pse po me largon?
Mos ndoshta po me harron
Po se di ti se une jam si nje e blerte
Dua diell qe te eci ne jete
Nese ti me harron
Une vyshkem,
Shembem
Dhe vdes
E nga une asgje sdo mbese!Numri i postimeve: 1
Pikėt: 3
Reputation: 0
Registration date: 2/05/2012simpatikja75
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 4
Pikėt : 2315
Reputation : 0
Registration date : 16/08/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: poezi te kopjuara

Mesazh  simpatikja75 prej 16.08.12 11:27

Tek syte fillon gjithcka,
ne fillim vetem syte e njohin dashurine ,
vetem ato e shohin
dhe ja tregojne zemres,
zemra e ndjen ate!

Tek syte mbaron gjithcka..
ata e kuptojne menjehere largimin
jane ata te paret qe derdhin lumenj lotesh…
pastaj i peshperisin zemres… “harroje”…Numri i postimeve: 1
Pikėt: 3
Reputation: 0
Registration date: 21/04/2011

simpatikja75
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 4
Pikėt : 2315
Reputation : 0
Registration date : 16/08/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: poezi te kopjuara

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi