Poezi malli, vetmi ...

Shko poshtė

Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 07.05.08 15:13

[color:d404=green]

Asnjėherė s'tė pashė, po sa shumė tė njoh
Asnjėherė s'tė preka po sa shumė tė ndjej
E sa afėr tė mbaj, e sa shumė tė dua

Ne u njohėm atė natė, atė natė kur
s'kishte gjė tjetėr poshtė natės
Ti erdhe dhe si hėnė mė shndrite
rrugėn pėr nė mirėsi

Sa larg je e sa afėr tė dua
C'do natė tė shikoj, i them hėnės
i them natės, i them edhe vetes:
Natėn e mirė zemėr!

Merre kėtė dashuri e coja asaj
kudo qė tė jetė sonte
Vetėm ta di se ėshtė diku , dikush
duke e kujtuar...
Duke vrarė me lot dashurinė qė kurrė se kujtuam!!![/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 09.05.08 7:16

[color:277f=green]
Ku mė ike , ku humbe , ku u trete, njė plagė nė zemėr mė mbete
Njė zjarr qė kurrė nuk shuhet, njė emėr qė perjetė ruhet
Se di ē'mė ndodh kur jam me ty, kur mė shikon me ato sy
Kur mė buzėqesh e mė ledhaton, kokė e kėmbė ti mi pushton

S'e di se ē'ndjen kur mė ke pranė, kur tė dy vetėm rrimė menjėanė
Se di ē'mendim ke ti pėr mua, kur tė shtrėngoj e s'them tė dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua, se di a mė beson ti mua?
Se di ē'do ndodhė me ne tė dy, sikur tė mos jemė mė me ty
Sikur kjo ėndėrr tė ndalet nje ditė, se di a do tė shoh mė o dritė.

Se di sa gjatė do tė vashdojė, po di se shumė tė dėshiroj
E di sa shumė ti mė mungon, kur pak vėmendje mė kushton
E ndjej se shumė do Tė dua, sa kohė kėto buze do mė puthin mua
Sa kohė qė zemra do tė mė punojė, emrin tėnd do tė kem nė gojė

Se di sa shumė do tė zgjasė kjo jetė, se di si do tė shkojė nė tė vėrtetė
Por diēka di me siguri, mendova se isha drita jote nė errėsirė
Gėzimi jot nė trishtim, zjarri jot nė ngricė, mendova gabim e di mė the vetė ti
E pashė, mė fal shumė pėr bezdisjen nėse tė thash se je ajri im, jeta ime, shpirti im
Gjysma ime qė unė sjetoj dot pa ty, por unė jetoj dhe pa ty, mos ke frikė

Ē'rėndėsi ka nėse jeta ime ėshtė shkretėtirė, nėse shpirti s'mė buzėqesh, nėse dhimbja mė tret
Rėndėsi ka qė jetoj dhe pa ty, mos nė buzėqeshje nė trishtim
Po shkoj mė the dhe dy pika loti tė ngrinė nė sy
Po shkoj mė the atje ku malli do tė mė tresė pėr ty!
Do shkosh tė thashė, po unė ē'tė tė jap si kujtim?
Para se tė nisesh trete nė zemėr mallin tim!

Sa herė qė shuhet njė yll nė qiell, dy pika loti mė ndrijnė nė sy!
Nė shpirtin tim nuk ka mė diell, por ka veē mall pėr ty...!!!!
[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 21.05.08 14:27

[color:e540=green]
Ti mė the harroj sytė e mi
se nuk kan mė pamje njerėzore
Ti mė the harroj sytė e mi
se mė trishtojnė
dhe unė nuk dua ti harroj

I kam dashur sytė e tu
edhe pse nuk kanė pasur
kurrė shikim njerzorė
vetėm sytė e ty
sonte dua ti puth
e ti kthej vitet pas
vitet qė tė kam kushtuar ty

I dua sytė e tu
dhe nuk trishtohem ti shikoj
as tani ... as kurrė
mos mė thuaj ti harroj ......[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 29.05.08 9:29

[color:a7cd=green]I lutem jetės tė mos mė qortoi
Sepse shpirtin vdekjes po ja dhuroj
Por smundem tė jetoj mė i gjallė
Nėn hijen e vajzės qė sdo tė mė falė

Ti ndoshta veē atėherė kur tė kem vdekur
Mund tė mė vish nė varr, tė ulesh nė gjunjė
Dhe tė thuash tri fjalė, tė kam falur dhe unė

Nė ēast do ngrihem pėrsėrė, tė marr njė puthje nga ti
Njė puthje qė jo shumė do tė zgjase
Sepse tashmė vdekjes i perkas ....[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 03.06.08 9:38

[color:640c=green]Vetmi, dhimbje, ku dhe sytė e mi tė lodhur nga lotėt pėr ty[/color]
[color:640c=green]hap sytė cdo mėngjes, por nėn k'thetrat e vetmisė, [/color]
[color:640c=green]ku dhe dhimbjen e ndjej[/color]
[color:640c=green]Ėshtė fryma, qė kam nė shpirtė[/color]

[color:640c=green]Tė dua, ku me kėtė ndjenjė jetoja pėr ty[/color]
[color:640c=green]por ishte vecse ėndėrr, qė pėrjetova me ty[/color]
[color:640c=green]Kur u largove lotėt mu thanė[/color]
[color:640c=green]Nuk ishte jetė... Nuk ishte dashuri ....[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 20.06.08 9:42

[color:15bb=green]Pse kurrė maskėn qė mbaje nė fytyrė sta sbulova?
Pse thellė shpirtin e lėndova?
Pse kaq tė lumtur ishim nė ē'do moment?
Pse hyre, dole nė dyert e jetės sime si spektator
dhe vuajtjet e mia tė duken si eveniment

Asgjė nga ty nuk kėrkoj
Se jam e vdekur,
thjeshtė jam beton i kthyer nė hekur.[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 13.08.08 9:15

[color:279c=green]
Kur buzėt e tua shqiptuan ato fjalė
qielli u nxi, dielli u largua,
gjithēka mu errėsua sa keq, sa keq,
buzė mekatare qė fjalė tė tjera s`shqiptuat,
fjalė qė qielli tė ndriste,
dielli tė shkėlqente dhe zemra ime shumė tė defrente


[b]Pėrse ...[/b]

Me sytė e tu jam dashuruar, a mė dėgjon?
Pse bėn sikur nuk kupton?
Pse sytė mi fsheh?
Ēfarė ke nė zemėr pse se shpreh?

Sytė tė tradhėtuan ata nuk dinė tė gėnjejn,
janė pasqyrė e shpirtit tėnd,
por ti i fsheh ndjenjat i ndrydh,
Pėrse njė sjellje e tillė pėrse?.
Pėrse tė vuaj mė le.. Pėrse, Pėrse[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 24.09.08 20:22

[color:8d18=green]

E ndjej mungesėn tėnde sonte,
mė shumė se kurrė,
mė ka marė malli shumė,
ka ditė qė s’tė kam parė.

Kush e di ku je,
si po tė ecėn jeta?.
Mė dhėmb shpirti qė s’jam mė pjesė e ditės tėnde,
e momemteve sa do tė pakuptimta tė saj.

Tė dua, tė dua ty me ēdo gjė tėnden,
ēdo gjė mė mungon
mė mungon jeta ime
Tė lutem kthehu pėrsėri.
[/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  djallushke prej 06.07.09 20:35

SHUME POEZI TE BUKURA VOGELUSHE ,BRAVO :bravo:
avatar
djallushke
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 1
Age : 24
Location : aty ku me duan
Job/hobbies : everything
Pikėt : 3484
Reputation : 1
Registration date : 06/07/2009

Character sheet
Prove:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 14.07.09 7:58

[b]Flm Djallushkė dhe mirė se erdhėt nė mesin tonė :lule: [/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 08.12.09 12:08

[color:f0c5=red][b]♥*.★ • • . • • ★ • • .♥*. Mos Qaj Per Mua .
♥*. • • ★ • • . •★♥*.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen.
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ti perseri, do te kthehesh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Por gjalle, mua te mjeren
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.S’besoj se do te me gjesh.
•♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mbi varrin, ku une prehem
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Me keqardhje, do te lotosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Perjete, do ta mallkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, shume i permalluar
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Emrin tim, do te lexosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Si kurre, ndonjehere
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*. Do te ndjehesh, fajtor
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Per zemren time, te mjere
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Qe ti vete e copetove
♥*.☆★.•°•.☆♥*.♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, per te paren here
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Mua falje, do te me kerkosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te te fal, apo jo
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.As vete, nuk e di mire
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Pasi atehere, shpirti im
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, do te mbjellesh
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Mbi dheun e varrit tim
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Me qellim qe ato te celin
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Si kujtim, per dashurine
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Por lulet, do te vyshken
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥*.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne enderren tende, te trokas
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Por edhe ne qofte se vij
♥*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥*..☆★.•°•.☆♥*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥*.☆★.•°•.☆♥*.Derisa ty, te te tmerroj
.♥*..☆★.•°•.☆♥*.♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥*.Ben mire qe te harrosh
♥*..•°•.☆★.•°•.☆♥*.Mua dhe dashurine time.
♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*.♥*.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, vetem atehere
♥*..☆★.•°•.☆I ♥*.qete, do te jetosh
♥*.•.☆★.•°•.☆♥*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥*.°•.☆★.•°•.☆♥*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!
...♥*.★.•°•.☆★.•°•.♥*[/b][/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Vogelushja prej 08.12.09 17:08

[color:7205=green][b][?]..Sot tė gjithė janė mbledhur
-[?]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
--[?]..T’gjithė janė te pėrlotur
---[?].. Pėr t’mė quar tek Varri..
----[?]..
-----[?]..Sikur t’kisha mundesin
------[?]..Edhe t’ju tregoja
------[?]..Se pa te Dashurin Time
------[?]..Nuk munda te jetoja.
-----[?]..
----[?]..Mjaft mė o Babi
---[?]..Mos ma laj trupin me lot
--[?]..Me dėshir time vendosa
-[?]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
[?]..
[?]..Me njė cop letėr ta sqarova
[?]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
-[?]..Te Dashurijen tim ju te e lajmron
--[?]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
---[?]..
----[?]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
-----[?]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
------[?]..Isha vet fajtor, dhe Zotin e luta
------[?]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
------[?]..
-----[?]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
----[?]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
---[?]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
--[?]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
-[?]..
[?]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[?]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
[?]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
-[?]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
--[?]..
---[?]..O Babi te lutme falma kėtė gabim
----[?]..por vetvrasja ma dha Lirinė
-----[?]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
------[?]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
------[?]..
------[?]..Kam arritur nė kėtė vend me
-----[?]..Dhe gjithmonė do ta pres Te Dashuren Time.
----[?]..Ajo do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
---[?]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
--[?]..
-[?]..Atėher do t’i them: " Pėr ty Oj Dashur Jetės i dhash Fund ''
[?]..Isha shumė e ri dhe tė doja shumė
[?]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
[?]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takov[/b][/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Poezi malli, vetmi ...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi