Itali: 73 vite burg pengmarrėsve shqiptarė tė autobusit

Shko poshtė

Itali: 73 vite burg pengmarrėsve shqiptarė tė autobusit

Mesazh  Vogelushja prej 10.05.08 7:27

ITALI- Prokuroria italiane ka kėrkuar dje dėnimin me 73 vjet burg tė tre shtetasve shqiptarė qė njė vit mė parė morrin peng njė autobus me pasagjerė me qėllim grabitjen e kėtyre tė fundit. Ngjarja qė tronditi tė gjithė Italinė dhe Shqipėrinė ndodhi mė 15 maj tė vitit tė kaluar. Tre shqiptarėt Rustem Ahmeti, Armand Albrahimi dhe Ali Muka, nėn efektin e kokainės, kanė hipur nė autobus si pasagjerė tė thjeshtė. Nė mes tė rrugės, nė njė zonė tė pabanuar ata kanė nxjerrė armė dhe granata dore duke kėrcėnuar se do t’i vrisnin tė gjithė nėse nuk do t’iu jepnin paratė dhe sendet me vlerė qė kishin me vete. Disa prej pasagjerėve arritėn qė tė njoftonin policinė me telefon dhe menjėherė nisi ndjekja e autobusit. Orė mė pas, pengmarrėsit u arrestuan teksa po tentonin tė iknin pasi i kishin vėnė flakėn autobusit. Nė pėrfundim tė procesit gjyqėsor prokuroria e Torinos kėrkoi dje dėnimin me 26 vjet e 8 muaj pėr Rustem Ahmetin, 23 vjet e 4 muaj pėr Armand Albrahimin dhe 23 vjet pėr Ali Mukėn. Tė tre tė arrestuarit, tė cilėt po gjykohen me procedurė tė pėrshpejtuar, akuzohen pėr rrėmbim personi, tentativė vrasjeje, vėnie zjarri dhe tentativė grabitjeje.
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4099
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi