Fjalori i Adoleshenteve !

Shko poshtė

Fjalori i Adoleshenteve !

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 8:27

Tė ndihesh “injorant” pėrballė njė adoloshenti, Gjimnazistėt kthejnė nė modė fjalorin e pakuptueshėm


“-O Robo, ē’kemi. - Pėrgjigjet shoku - Mė iku zari, isha me njė tribale sot. Ia kthen tjetri- Oho, ti je Toē kukulle plako- po hė si vajti? -E hodha zarin por pėrfundova nė rrugė boshe se I kishin ardhur hallat nga amerika. -Po ty si tė eci.-iē, me njė bundėr sot”.

Pėrballė njė bisede tė tillė, ēdo i rritur do ndihej “injorant” dhe sado tė kruajė kokėn e tė hapė libra, nuk mund ta “gjente gjallė nė botė” kuptimin e bisedės sė fėmijės sė tij tė bėrė nė telefon. Kjo ėshtė gjuha e sotme e adoloshentėve tė cilėt preferojnė tė merren vesh me njėri –tjetrit duke formuar e modeluar kode, qė pėrdoren nga ata, e vetėm nga ata. Nė kafe e ambiente shkolle, adoloshentėt nuk pėrdorin mė fjalė tė pėrhershme, kuptimin e tė cilave i dinė tė gjithė. Por ata kanė gjetur njė kod tė pėrbashkėt, qė pėrdoret vetėm prej tyre. Nėse mė tė rriturit, do tė dėgjojnė njė bisedė tė koduar kastile prej adoloshentėve tė sotėm, nuk kanė pėr tė marrė vesh asgjė. Aq mė keq njė prind. Fėmija e tij mund tė “thurė plane” fare mirė nė telefon para tyre, dhe ata tė mos kuptojnė idenė e qartė tė kėsaj bisede.
Njė fjalor I tillė, I hasuar kohėt e fundit, kryesisht nėpėr gjimnazet e Tiranės ėshtė kthyer nė njė ritual tė pashmangshėm pėr tė gjithė adoloshentėt e kėsaj moshe. Nėse dikush do tė pėrdorė fjalė, tė cilat janė hasur mė parė, atėherė do tė konsiderohet nga shokėt si “toē kukulle”, �ZhargoniDuket se askush nuk reagon pėrballė njė fjale apo shprehje tė adoloshentėve, pasi nė tė vėrtetė nuk ua dinė kuptimin e tyre. Nėse njė adoloshent do tė thotė “bundėr”, prindi nuk ka si ta kuptojė se I biri ka qenė me njė femėr tė pėrdalė. Nėse thotė “mallisht”, sėrish prindi nuk ia pret mendja se fėmija I tij merr drogė. Nėse adoloshenti do tė thėrrasė “teze” e ėma vetėm sa do tė gėzohet duke menduar se I erdhi qė larg e motra. Por nė tė vėrtetė, kuptimi I saj pėrdoret pėr njė femėr tė shėmtuar. Prindi nuk do tė kuptojė as fjalorin e “masturbimit” i cili ėshtė koduar sė fundmi prej adoloshentėve si “rrugė boshe”. Dhe bėn vaki dhe tė lemeriset, kur fėmija thotė se kam njė “bombė”, por e ka fjalėn pėr njė cigare, puro e fortė. Mė kot prindi do tė mundohet tė gjejė as “hallat nga amerika”, kur bėhet fjalė pėr periodat tek femrat, apo tė gjejė kuptimin e “lekngrėnėses bushtėr” e cila pėrkthehet me numrin 141 tė telefonisė celulare.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2707
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi