Paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend

Shko poshtė

Paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend

Mesazh  Vogelushja prej 17.09.09 7:54

[b][img(116,67)]http://vip.shqiperia.com/foto_thumbs/1253137266-arditi.jpg[/img]
Ndryshe nga herėt e tjera, kėsaj radhe unė kam qenė vetė nė fazėn e parė tė seleksionimit tė prurjeve, bashkė me komisionin seleksionues. Duhet tė them se ka njė prurje dhe cilėsi tė tillė, tė denjė pėr njė jubile, siē ishte festivali i dhjetė. Por, ky besoj se do tė jetė njė festival qė do tė mbahet mend, si festivali i 11-tė nė RTSH, veēse kėtu nuk do tė kėtė humbės, por vetėm tė fituar- tha bashkėproducenti i Festivalit "Kėnga Magjike", Ardit Gjebrea pėr shtojcėn "Summer Time".

Sipas tij, skenografia do t’i besohet sėrish Gaetano Castellit, skenografit tė 16-tė festivaleve tė Sanremo-s, ndėrsa me ndriēimin do tė merret Franco Ferrari. Vlen tė pėrmendet se kėtė vit “Kėnga Magjike” do tė jetė festivali mė i shikuar nė televizionet e shqiptarėve, duke qenė se do tė transmetohet nga TV Klan, STV, TV Klan Kosova, RTV21-Kosovė, Alsat-Maqedoni dhe MTV Balkanica- Bullgari.[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend

Mesazh  Dolche Raggazza prej 30.01.12 15:46

Ehu festivali i ketij,ky sia ka haberin fare muzikes,te beje sa te doje premtime.Mos bej premtime kur nuk i mban dot.

Dolche Raggazza
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 22
Age : 23
Location : Burrel City
Job/hobbies : Dashuria e sinqerte
Humor : sa te vdesin
Pikėt : 2546
Reputation : 0
Registration date : 29/01/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:48

kur kendon ky mua me ze dhimbja e kokes sepse se duroj dot...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Paralajmėron njė festival qė do tė mbahet mend

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi