Aktorja sė shpejti nė treg librin e tretė!

Shko poshtė

Aktorja sė shpejti nė treg librin e tretė!

Mesazh  Vogelushja prej 17.09.09 7:49

[b][img(116,67)]http://vip.shqiperia.com/foto_thumbs/1253040524-maiselda-llusha.jpg[/img]
Aktorja me origjinė shqiptare Masiela Lusha pėrveē aktrimit i ėshtė dedikuar edhe shkrimit tė librave. Deri tani ajo numėron dy tė tillė, por siē e ka bėrė vetė tė ditur mediat Lusha shumė shpejt do tė nxjerrė nė treg njė libėr tė tretė qė do t’ju kushtohet fėmijėve. Masiela Lusha ėshtė njė ndėr emrat mė tė lakuar shqiptarė qė jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Talenti i saj i aktrimit u zbulua kur luante nė serialin e Karmen Lopez nė televizionin amerikan NBC.

Lusha e cila prej kohėsh ėshtė e lidhur me menaxherin Shon Lurdes duket se tashmė pėrveē aktrimit nuk lė mėnjanė pėr asnjė moment edhe tė shkruarin dhe sidomos atė pėr fėmijė. Sipas lajmeve qė vendos ajo nė faqen e saj zyrtare duket se do tė dalė shumė shpejt edhe libri i tretė pėr tė cilin Masiela ka marrė edhe shumė urime qė tani. Aktorja bėn tė ditur se libri ka mbaruar sė shkruari, por mbetet qė tė redaktohet por qė nuk ka bėrė akoma publik titullin e tij. Lusha u lakua mjaft vitin e kaluar kur xhiroi pėr filmin “Koha e kometės” ndėrkohė qė suksesi i saj mund tė pėrmendet nė filmin “Blood Vampire”.

Masiela Lusha u lind nė Tiranė dhe mė pas familja e saj u shpėrngul nė Budapest tė Hungarisė dhe mė pas nė Vjenė tė Austrisė. Mė nė fund kur Masiela ishte nė moshėn 7-vjeēare familja e saj u vendos nė Miēigan. Momentalisht Masiela jeton nė Kaliforni. Pas ndjekjes sė studimeve tė rregullta Masiela u pėrfshi edhe nė fushėn e aktrimit dhe filmat e parė ajo i ka xhiruar nė vitin 2000. Ndėrkohė sot ajo numėron njė sėrė filmash e rolesh qė i pėrkasin zhanreve tė ndryshėm. Pėr 2009 pėrveē “The Blood Vampire” ajo ka xhiruar edhe “Ballad of Broken Angels: Harmony”. Tė qenit aktore apo poete i shtohet edhe tė qenit biznesmene, sepse Masiela ka njė kompani tė sajėn qė e drejton i fejuari i saj.[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Aktorja sė shpejti nė treg librin e tretė!

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:58

i uroj suksese te metejshme...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi