Ēokollata me 90 % kalori mė pak!

Shko poshtė

Ēokollata me 90 % kalori mė pak!

Mesazh  Vogelushja prej 16.09.09 9:45

[b]Njė lajm i mirė pėr tė gjithė adhuruesit e ēokollatave, tė cilėt i rezistojnė mė shumė mund tundimit pėr tė shijuar magjinė e saj.
Pak kalori dhe rezistentė ndaj nxehtėsisė. Kjo ėshtė shpikja mė e fundit “made in Switzerland” ku lideri i prodhimit te ēokollatave “Barry Callebaut” ka prodhuar njė ēokollate me kakao tė veēante. Nuk i mungon asgjė pėr tė pushtuar tregjet botėrore, sidomos vendet ku nxehtėsia ėshtė njė problem i madh si Kina e India.

Perfeksionimi i ēokollatės ėshtė arritur pas shumė testeve nė laboratorėt e Cyrihut. Ēokollata quhet “Vullkan” edhe pse vetė ajo mund tė shkrije nė 55 grade celsius. Por risia e vėrtetė ėshtė mungesa e theksuar e kalorive, 90 % me pak se sa simotrat e saj.
Ky nuk ėshtė eksperimenti i pare i kėtij lloji pasi qė prej viteve ’70 shumė shoqėri kanė prezantuar produkte tė ngjashme edhe pse tregu i ka eliminuar me kalimin e kohės, test tė cilin duhet ta kaloje edhe shpikja mė e fundit zvicerane.[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4099
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi