Patrick Swayze ka vdekur!

Shko poshtė

Patrick Swayze ka vdekur!

Mesazh  Vogelushja prej 16.09.09 9:22

[img(120px,80px)]http://www.gazetaexpress.com/images/gexGallery/15260/cache/patrick-120x80.jpg[/img]

[b]Aktori i Hollywood-it, Patrick Swayze ka vdekur mbrėmė pas njė betejė tė gjatė me kancerin. Ai ishte 57 vjeēar.

Aktori ishte i rrethuar nga familja e tij, nė kohėn kur ndėrroi jetė nė shtėpinė e tij nė Los Angeles.

Swayze i bė i njohur nė tėrė botėn kur luajti nė filmat e njohur tė viteve ’80 dhe ’90 si “Dirty Dancing” dhe “Ghost”.

Zėdhėnėsja e tij, Annet Wolf, ka thėnė nė njė deklaratė: “Patrick
Swayze ndėrroi jetė i qetė sot me familjen e tij pasi ishte pėrballur
me njė sėmundje tė rėndė pėr rreth 20 muaj”.

Swayze ishte diagnostifikuar me kancer ne pankreas nė mars tė vitit 2008.

Kur ai sė pari doli publikisht dhe lajmėroi sėmundjen e tij, disa gazeta shkruan se ai i ka vetėm njė javė jetė.

“Nė fillim tė kėtij viti”, tha ai “do tė thosha se edhe pesė vjet
mendoj tė jetoj. Por, sipas statistikave nuk me kanė mbetur as dy vjet.
Dėshiroj qė tė jetoj deri sa ta gjejnė njė kurė, e cila do tė thotė se
do tė bėhesha mė mirė”.

Pavarėsisht sėmundjes sė tij, Swayze arriti tė shkruaj njė autobiografi
me gruan e tij Lisa Niemi dhe njė film tė quajtur The Beast, nė tė
cilėn ai luajti njė agjent tė pazbuluar tė FBI.

Ai kishte thėnė se kishte zgjedhur qė mos tė pėrdorė barna kundėr dhimbjes gjersa e kishte bėrė atė.

Aktori i lindur nė Teksas u lartėsua pas paraqitjes se tij tė
mrekullueshme nė rolin e djalit tė keq Johnny Castle nė filmin “Dirty
Dancing”, me 1987.

Swayze – i cili ishte djali i njė koreografi – luante nė kėtė film mėsuesin seksi tė vallėzimit pėrkrah aktores Jennifer Grey.

Pas lajmit pėr vdekjen e tij Grey ka thėnė: “Kur mendoj pėr tė, mendoj
se jam ende nė duart e tij kur ne ishim fėmijė, vallėzonin, praktikonin
pranė njė lumi tė akullt, duke u ndier tė bekuar qė e kemi bėrė kėtė
film tė vogėl dhe tė tjerėt na shohin. Patrick ishte i rrallė dhe bėnte
kombinime tė bukura tė vallėzimit. Zemra ime sot ėshtė pėrkrah gruas sė
tij dhe fėmijės sė tij bukur, nėnės se tij Patsy dhe normalisht tėrė
familjes”.

Tri vjet pasi bėri Dirty Dancing, Sam luajti pėrballė Demi Moore dhe
Whoopi Goldberg nė filmin Ghost, qė fliste pėr njė njeri tė vrarė i
cili dėshiron ta mbroj gruan e tij nga njė kriminel.

Goldberg ka pėrkujtuar aktorin duke thėnė se ajo ende beson nė mesazhin
e fantazmės, qė ai jepte “kėshtu ai ėshtė gjithmonė afėr neve”.

Duke pėrsėritur kėtė deklaratė, Moore – e cila ka luajtur Molly-in nė
film – ka thėnė: “Patrick, ju keni qenė tė dashur pėr tė gjithė dhe
drita e juaj do tė ndritė jetėt tona. Nė fjalėt e Sam qė i thoshte
Molly-it, t’i thoshe: ‘Ėshtė e ēuditshme Molly. Ndiej dashuri tė madhe
qė dua ta shkėmbej me ju’. Do tė mė mungosh”.

Homazhe tė tjera janė dhėnė pėr aktorin.

Aktori Rob Lowe – i cili luajti bashkė mė Swayze nė filmin e viteve
’80, ‘The Outsiders and Young Blood” – ka thėnė se ai ka humbur
“vėllanė e tij”.

Duke folur nė Toronto, Lowe ka thėnė: “Patrick jetoj me mijėra jetė nė
njė jetė tė vetme. Ai ishte njė ekspert i vallėzimit, ai shkroi kėngėt
e tij, ai luajti nė filma tė mėdhenj, ai ishte njė kalorės i madh. Por,
gjėja qė do e mbaj nė mend ėshtė kujtimi i tij dhe dashuria pėr gruan e
bukur tė tij, Lisa”.

Kirstie Alley tha: “Gjithmonė do tė kujtoj Patrick-un e famshėm. Ne
kemi kaluar shumė kohė sė bashku. Kthehu shpejt, Patrick, ne kemi
nevojė pėr ty kėtu nė tokė”.

Bashkė-aktori i tij nė filmin “Point Back”, Gary Busey, tha: "Patrick
Swayze ishte njė njeri me shpirt tė butė dhe njė vėlla shpirtėror i
imi. Fokusi i tij ishte qendra dhe qėllimi i tij ishte besimi, butėsia,
hijeshia dhe kuptimi i dashurisė. Libri i Jetės sė Patrick Swayze kurrė
nuk do tė pushoj sepse ai gjatė gjithė jetės punoj me shpirt”.

Aktori C. Thomas Howell tha: "Jo vetėm qė humbėm njė aktore tė madh
sot, por unė humba edhe vėllanė tim. Zemra ime qan nga pikėllimi dhe
ėshtė bashkė me familjen e tij dhe adhuruesit, po ashtu”. [/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Patrick Swayze ka vdekur!

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 15:03

ti rrojn njerezit qe ai ka pasur me perzemer...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi