Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz 'nėn ujė'

Shko poshtė

Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz 'nėn ujė'

Mesazh  Vogelushja prej 26.09.08 11:24

[color:6c39=blue][b]
[img]https://i.servimg.com/u/f32/12/12/10/41/img_ph10.jpg[/img]

DUBAI –Eshtė hapur hotel Atlantis, superluksozi me 1.539 dhoma, pozicionuar nė njė ishull artificial nė formėn e palmės nė Dubai, nė Emiratet Arabe. Struktura, qė mban brenda edhe njė park gjigand ujor, ka kushtuar mė shumė se 1 miliardė euro dhe i ofron klientėve suita magjike, nga tė cilat mund tė shohin delfinėt, qė deri pak muaj mė parė notonin pėrgjatė brigjeve tė ishullit Salomone nė Oqeanin Pacifik.

Ky vlerėsohet si ishulli artificial mė i madh nė botė, ndėrsa emri i hotelit frymėzohet nga Atlandita ishulli legjendar. Resorti i ri nė Dubai, synon tė rinovojė shkėlqimin e ishullit tė antikitetit;

Nė akuariumin gjigand do tė notojnė 65.000 peshq. Nuk do tė mungojnė edhe delfinėt, ata qė kanė njė pėrshtatshmėri tė lehtė pėr tė bėrė akrobacira jashtė ujit.

Dhomat standard do tė kushtojnė rreth 300 euro nė natė. Ēmime tė larta do tė kenė suitat, 900 metėr katrorė; secila nga kėto suita ka tre dhoma gjumi tre banja dhe njė sallon me njė tryezė tė dekoruar me ar. Pėrreth resortit do tė ketė njė numėr tė madh restorantesh, qendra konferencash, butikė tė ndryshėm, qė do tė prezantojnė veshje dhe aksesorėt mė nė modė.

Hoteli me 5 yje nuk i ka ngazėllyer tė gjithė. Mė kritikėt nė kėtė drejtim kanė qenė ambientalistėt, qė e kanė vlerėsuar negativisht projektin qė nga fillimi i tij. Sipas ekologjistėve konstruksioni ka dėmtuar seriozisht ishullin. Negativisht ata kanė vlerėsuar edhe rrugėn mė shumė se 30 orė qė u ėshtė dashur delfinėve pėr tė mbėrritur deri nė destinacion.

Por gjithė kjo nuk duket se ka ndikuar nė investitorėt qė kanė deklaruar se besojnė nė kėtė projekt. Manjati amerikan Donald Trump ka njoftuar se shumė shpejt do tė ngrejė njė hotel tė vetin nė kėtė ishull. Ndėrsa pėr vitin 2010 duhet tė jetė gati njė teatėr me 1800 vende. [/b][/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4066
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz 'nėn ujė'

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 15:04

pamje shum e bukur qenka;vec ishalla nuk cahet xhami qe ti hyj peshkaqeni asaj ne dhom;se ateher e ka knaq.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2676
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi