Nuk po fejohej, vetėhelmohet 28-vjeēarja

Shko poshtė

Nuk po fejohej, vetėhelmohet 28-vjeēarja

Mesazh  Vogelushja prej 10.06.08 21:38

Lushnje-E ka quajtur veten tė pafat, pasi nuk ka mundur tė fejohej dhe nė njė moment depresioni i ka dhėnė fund jetės. Ngjarja ndodhi nė fshatin Karbunarė nė Lushnjes, ku 28-vjeēarja Mimoza D. ka pirė helmin qė pėrdorej pėr spėrkatjen e bimėve bujqėsore. “Jam e pakėnaqur dhe e pafat qė nuk mund tė fejohem”- kėshtu ėshtė shprehur e reja pak kohė para se tė vendoste t’i jepte fund jetės. Megjithėse ajo disa herė e kishte shprehur para tė afėrmve tė saj kėtė mendim, askush nuk i kishte kushtuar rėndėsi, e aq mė tepėr ta mendonin seriozisht se njė ditė ajo do ta finalizonte nė mėnyrė tragjike. Tė dhėnat policore nuk bėjnė me dije se nė ēfarė kushtesh e ka gjetur pesticidin dhe mė pas e ka gėlltitur. Familjarėt e kanė gjetur nė gjendje tė rėndė dhe e kanė transportuar nė spitalin e Lushnjes. Sipas mjekėve ajo ka mbėrritur pa shenja jete, por ėshtė futur nė reanimacion dhe janė bėrė tė gjitha pėrpjekjet pėr ta risjellė nė jetė. Ata kanė bėrė me dije pėr familjes se gjaku i 28-vjeēares ka qenė i mbingarkuar nga helmi i konsumuar dhe pasojat kanė qenė tė pakthyeshme.
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4155
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nuk po fejohej, vetėhelmohet 28-vjeēarja

Mesazh  Esmeralda prej 29.09.09 9:25

eshte ēmendur dynjaja :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3990
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi