Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Shko poshtė

Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Mesazh  GENTI prej 06.05.08 19:38

Siē dihet njė edukim i mirė ndihmon shumė pėr tė ardhmen e fėmijėve. Ai ėshtė baza nė tė cilin mbėshteten karakteri, njohuria,respekti i individit etj. etj.
Cili ėshtė sipas mendimit tuaj edukimi mė i mirė ? Cili ėshtė mė efikas ?
[color:79f7=red][b]Njė edukim i egėr me bėrtitje punicione dhe shpulla[/b][/color][color:79f7=blue] apo[/color] [color:79f7=green][b]njė edukim pedagogjik dhe filozofik[/b][/color] duke ditur se tė gjithė kemi qenė fėmijė tė lėvizshėm apo tė urtė sipas rastit, ambientit, shoqėrisė, gjėndjes etj.
Diskutim tė kėndshėm.
avatar
GENTI
Admin
Admin

Male
Numri i postimeve : 48
Pikėt : 3912
Reputation : 2
Registration date : 09/03/2008

Character sheet
Prove:

http://hapesireepafund.4umer.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Mesazh  Lolo prej 20.07.08 12:49

Nje edukim pedagogjik dhe filozifik mendoj se eshte me i mire dhe ndertues
per te ardhmen e femijes.Por dhe ndonje shpulle te lehte nuk i ben dem, se te gjithe e
kemi hengre kur ishim te vegjel dhe them se nuk me ka bere keq.
avatar
Lolo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 26
Pikėt : 3902
Reputation : 0
Registration date : 15/03/2008

Character sheet
Prove:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Mesazh  ediola prej 06.09.10 20:35

edukimi sigurishte qe eshte shume i rendesishem eshte baze per te gjithe qeniet njerzore por duhet te kemi parasysh dhe llojin e edukumit (ate qe keni permendur dhe juve pak me lart...........)
per mendimin tim qe nje femij te rritet i edukuar si dhe i pergjegjshem dhe per nje te ardhme te mire eshte qe te gjithe femijet te rriten me edukim pedagogjik dhe filozofik.......<><£di0l@><>

ediola
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 3
Pikėt : 3003
Reputation : 0
Registration date : 05/09/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Mesazh  Dolche Raggazza prej 29.01.12 17:17

Edukimi i familjes eshte i rendesishem pasi keshtu femijet mund te behen me te edukuar dhe mund te behen gati per nje te ardhme te shpejt,me ane te ketij edukimi familja mbahet e bashkuar.

Dolche Raggazza
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 22
Age : 23
Location : Burrel City
Job/hobbies : Dashuria e sinqerte
Humor : sa te vdesin
Pikėt : 2521
Reputation : 0
Registration date : 29/01/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Edukimi Familjar dhe mėnyrat e tij

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi