Washington- Papa pritet nė Aeroport nga familja Bush

Shko poshtė

Washington- Papa pritet nė Aeroport nga familja Bush

Mesazh  Vogelushja prej 16.04.08 14:07

Papa Benedikti i XVI mbėrriti nė SHBA .Kjo ėshtė vizita e tij e parė qė kur ėshtė zgjedhur nė postin e kreut tė Kishės Katolike para 3 vjetėsh.
Ai u prit nė aeroport nga presidenti Bush, Laura Bush dhe e bija e tyre Xhena. Gjatė udhėtimit nga Roma, Papa tha se
ndihej i turpėruar nga skandali i abuzimit seksual qė ka prekur kishėn katolike nė Amerikė.
Sipas tij ky skandal ka shkaktuar vuajtje tė rėnda pėr kishėn nė Amerikė dhe pėr atė personalisht.
Ai shtoi se kėta abuzues me fėmijėt nuk duhen lejuar qė tė jenė pjesė e predikimit fetar.
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4099
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi