Humor!

Shko poshtė

Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.04.08 10:36

Njė fshatar shikon se njė shofer i kishte prishur gardhin e arės me makinėn e tij.
E takon shoferin dhe i thotė:
Do ti thyej xhamat e makinės, mė ke prishur gardhin.
O xhaxha, kij mendjen ore se e kam blerė 8 Milion!
Nuk dua tė dij fare, nuk e paske blerė edhe 500 mijė lek...!?Njė person hipėn nė urban dhe po pinte cigare, i vjen fatorinoja dhe i thotė:
More shok po nuk e shikon tabelėn qė thotė:
Shokė qytetar mos pini duhan.
E shoh mi e shoh po ajo nuk thotė pėr mua se unė jam katunar...Pyet profesori njė nxėnės: Si quheni?
Moisi i pėrgjigjet nxėnėsi.
Emer i bukur thotė profesori - Nga Bibla?
Jo jam nga Mirdita ia k'then nxėnėsi...

avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 14.04.08 22:03

:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :syper:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 14.04.08 22:08

Lepuri

Lepuri ishte duke mprehur dhėmbėt. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ēfarė po bėn o lepur"
-"Po mpreh dhėmbėt se dua tė ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Po mpreh dhėmbėt se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Mė pas kalon Luani rastėsisht dhe e pyet lepurin -"Ēfarė po bėn o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhėmbėt se flas ndonjėherė budalliqe" -ia kthen lepuri.

avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 24.04.08 11:12

- Kur do te vije ne bote zija e bukes?
- Kur kinezet te hajne me luge dhe pirunj...... :mdr:
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.05.08 7:38

Ishin 5 zezakė dhe vajtėn te Zoti, Zoti i tha:- qė tė thonin nga njė dėshirė
I pari tha: - unė dua tė bėhem i bardhė dhe Zoti e bėri
I dyti tha: - edhe unė dua tė bėhem i bardhė dhe Zoti e bėri
I treti tha: - edhe unė dua tė bėhem i bardhė edhe i katėrti po kėshtu

Kurse i pesti tha unė dua qė kėta tė katėrt ti bėsh prapė tė zinjė....

Njė polic sa herė qė kthehej nė shtėpi, kthehej me njė kėmbė tė lagur me ujė. Gruaja vriste trunin gjithmonė dhe njė ditė i thotė burrit:
Or burrė ku i lag kėshtu pantallonat?
Burri pa nguruar i thotė:
Hedh cigaren nė ujė dhe e fik me kėmbė pėr mos tu djegur gjė.
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.05.08 16:24

Njė hajdut po priste ēelėsin e bankės qė tė merrte paratė. Njė udhėtar po kalonte dhe e pyet hajdutin ē'farė po bėn?
Po i bie violinės iu pėrgjigj hajduti.
Po pse s'po dėgjoj zhurmė?- e pyeti udhėtari.

Zhurmėn do ta dėgjosh nesėr.- i tha hajduti... :mdr:


Edituar pėr herė tė fundit nga Vogelushja nė 14.05.08 16:33, edituar 1 herė gjithsej
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.05.08 16:29

Trashėgimtari....

A tė ndihmoi ilaēi qė tė dhashė herėn e fundit?

Shumė!

Gabimisht xhaxhai i piu ato, dhe unė mbeta i vetmi trashėgimtarė i pasurisė sė tij...

avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.05.08 16:58

Femija...

Babi, pashė nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lek
- Mir bir, mbai dhe harxhoi pėr ē'farė tė duash.
Romantiku......

Ajo: Ti mė kujton oqeanin
Ai: Ti do tė thuajsh se unė jam i papėrmbajtur dhe romantik?
Ajo: Jo jo e kam fjalėn qė mė vjen pėr tė vjellė!


avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 14.05.08 17:35

Magjistari dhe papagalli...

Njė magjistar punonte nė njė anije nė Kanada. Meqė turistėt ndryshonin cdo javė, atėherė ai bėnte tė njėjtat numra.
Por kishte njė problem. Papagalli i kapitenit e kuptoi sesi vepronte magjistari dhe e pėrsėriste pa pushim fjalė qė komprementonin punėn e magjistarit,
si pėr shembull: e fshehu nėn tavolinė, e fshehu nė mėngė, pse gjithėmonė del asi spathi etj....
Magjistari filloi ta urrente shumė papagallin, por nuk kishte cti bėnte, ishte papagalli i kapitenit tek e fundit.
Njė ditė anija mbxtet dhe magjistari e shikoj veten nė mes tė detit mbi njė copė dėrrase sė bashku me papagallin.
E shikojnė njėri-tjetrin dz ditė rresht nė sy pa folur.
Mė nė fund papagalli s'duron mė dhe i thotė:
[color:b231=indigo][b]Dakord, po dorėzohem, tė kėrkoj falje, Po ku dreqin e ke fshehur anijen??[/b][/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 16.05.08 13:36

[color:eb46=brown]-E more vesht qė kan shpikur njė deodorant tė padukshėm?
-Tė padukshėm? E pėr ē'farė shėrben ky?
-Po ta pėrdorėsh, zhdukesh dhe askush nuk e merr vesht nga vjen era e rėndė.[/color]


[color:eb46=blue]-Unė mendoj se fatkeqėsitė nuk ekzistojnė....
-Ashtu? Pa shihu njė herė nė pasqyrė![/color][color:eb46=green]-Gruaja ime ka vendosur tė dobėsohet! Pėr kėtė arsye, ka nisur tė bėj gara me kuaj.
-Ka patur rezultate?
-Posi jo? Kali ka rėnė plot 10 kilogram![/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 28.05.08 17:15

Ishte Italiani, Gjermani dhe Shqiptari, vajtėn tek zoti

I pari Italiani, i tha zoti: ju nuk do tė hani mė makarona se pėrndryshe e shikon kėtė pultin do ta shtyp butonin In dhe do tju hedh nė erė.
Vajti Gjermani, i tha zoti: ju nuk do tė pini mė birrė, se e shikon kėtė butonin do ta shtyp e tju hedh nė erė.
Vajti Shqiptari, i tha zoti: ju nuk do vidhni mė se e shikon kėtė pultin do ta shtyp butonin e tju hedh nė erė.

Dolėn jashtė kėta e po bisedonin , tha Italiani ne na tha mos hamė makarone. Gjermani ne mos pimė mė birra.
Shqiptari neve na tha moa vjedhim ...
[color:14db=red]Po ju mos kini merak se unė kur dola atė pultin ja vodha [/color] :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 28.05.08 17:51

[color:2ad1=green]Njėri donte tė varej. Mirpo s'kishte ide. Takon njė dhe e pyet: Dua tė varem po nuk di sesi?
Shumė e lehtė i thotė ky - merr njė litar dhe varu. Jo litar se litari mė mbyt ...[/color]
[color:2ad1=blue]Njė ditė tek reparti ushtarak vjen njė telegram ku shkruhej se njėrit nga ushtarėt i kishte vdekur babai.
Komandanti thėrret njėrin nga ushtarėt ( si mė tė zgjuarin ) qė t'ia thoshte ai, por i tha t'ia thoshte larg e larg ( jo menjėherė ) se mos ushtari pėsonte ndonjė gjė.
Shkon ky e i thotė: Ē'kemi? Si je? - Mirė i pėrgjigjet ushtari . Tė tė pyes i thotė ky tjetri nė Gjermani ke qenė? - Jo i pėrgjigjet ushtari.
Po nė Kinė - Jo as atje skam qenė.
E mirė, tė ka vdekur babai. I bie tė fiket ushtarit e rrėzohet pėrtokė.
Vjen komandanti: Po ti, si tė thash ti bije larg e larg
Po unė deri nė Kinė e ēova e ai se mori vesht :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: [/color]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Vogelushja prej 11.07.08 13:37

Nje xhaje dridhte cigare me gazete, gjate dredhjes lexon: aksident me motorr nje i vrare.
Ne ate moment kalon nje me shpejtesi me motorr.

Xhaja tund koken dhe thote:[color:4169=red] ty do te dredh neser une.[/color]

Dy budallenj donin me ik diku deri ne nje vend me taksi, dhe shkojne tek vendi i taksive.
Shohin nje taksi aty qe ishte e ndezur, dhe shoferin qe po rrinte brenda.
Hapin deren mbrapa dhe futen qe te dy brenda te kjo taksia.
Shoferi kur i degjon k'then koken mbrapa dhe i pyet: - ku do ikim ēuna?
[color:4169=red]Pse edhe ti do vish me ne ? - i thone budallenjt ...[/color] :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 30.09.09 15:05

[color:5159=red] Fjale te urta humoristike [/color]
Une shikoj punen tende, ti sheh punen time, gjithsekush sheh punen e tjetrit

Kush i hap varrin tjetrit, punon ke varrezat

Ekzistojne shume arsye per divorc, por kryesori eshte martesa.

Femijet ne ndenjesen e pare krijojne aksidente. Aksidentet ne ndenjesen e pare krijojne femije


8 marsi eshte dita e grave. 9 marsi eshte dita e clirimit.

Kush qesh i fundit - mendon me ngadale

Puna eshte e Shenjte, keshtu qe mos e prek me dore

Ne shqiptaret o duam lek pa punu, ose punojme pa lek

Ai qė tė rreh, ėshtė mė i fortė!

Kalit tė falur nuk i shikohet dėshmia e penalitetit!

Qentė le tė lehin, ti futja vrapit

Fshati qė duket, ka drita!
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 30.09.09 15:10

Jashte dielli djeg si saē
ne me kova ngarkojme llaē
ore-ore lule-bore
ēoje llaēin ku e moreNe dritare rrija une,
ne dritare rrije ti.
Buke me gjalpe haja une
buke me gjize haje ti.
...eh dashuri, dashuri... :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 30.09.09 15:11

Plaku ne autobus
Hup nje plak ne autobus dhe pas ca minutash i thote nje te riu qe ishte ulur.
- Or cun a ngrihesh pak qe te ulem un se jam plak e po me dhembin kembet.
- Po ti kur ke qen i ri a ngriheshe per tu liru karrigen pleqeve ? - i thote cuni ri.
- Po ngrihesha gjithmone - i thote plaku
- Po prandaj te dhembin kembet tani
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 30.09.09 15:17

Nje anije skoceze po mbytej - Cfare fati !-- tha nje grua -Ne po mbytemi ti thua fat --ia priti i shoqi - Epo po te ishte per ty , do ti kishe prere biletat vajtje -ardhje !
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Esmeralda prej 30.09.09 15:18

Ne pushime ne det nje cift po tregonte kujtimet: - Te kujtohet i dashur 20 vjet me pare --tha gruaja --se si u hodhe me guxim ne uje per te me shpetuar mua nga mbytje ?- Keshtu ky qe shkaku qe ne u martuam - Eh po po -tha burri -- e kur e mendoj qe ishin te pakten 50 veta qe po te shikonin pa bere asnje veprim dhe une idioti u tregova me sqimatar !
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  tringa prej 14.06.10 9:55

Nje dite mesuesja ju ka thene nxanesave : "Ngrituni ne kemb kush e ndjen veten budalla".
Pas shum kohe pritje ne kembe eshte ngrit nje djal .
"Pse e ndjen veten budalla " - e pyet mesuesja.
"Jo mesuese une nuk e ndjej veten budalla por me erdhi keq prej teje vetem ti me qen ne kembe" - ja kthen djali.

tringa
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 4
Age : 22
Pikėt : 3106
Reputation : 0
Registration date : 14/06/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Humor!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi