barcaleta

Shko poshtė

barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 28.03.08 15:14

Nje shofer furgoni ndalohet nga policia rrugore .

i thote njeri prej policeve- Ishe me shpejtesi , do te te gjobisim

I thote shoferi: - O zoti polic me fal por nuk isha me shpejtesi .

- Me vjen keq o burre por nuk te pashe une te ka pare radari

Kthehet shoferi nga polici tjeter e i thote .

O zoti radar
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 28.03.08 15:14

Pse nje bjonde e lepin gjthmone oren e saj?
Sepse Tik-Tak ka vetem dy kalori
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 28.03.08 15:15

Njė plak nga katuni po shkonte me goamrin e tij pėr ne qytet te shiste dru. Ke unaza njė polic qe e mbante veten pėr garip e pyet plakun:
"O xhaje a kanė ngel me gomare nga fshati jot"

Plaku i urte ja kthen:
"Dhe ata qe kanė ngelur u veshen polica" hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 10.04.08 10:33

Njė fund jave Bill Clinton dhe Hilary vendosin ta kalojnė tė qetė nė Camp David.
Nisen tė bėjnė njė shėtitje tė gjatė me makinė nė natyre. Nė Kthim Billi vėn re se s'ka pothuajse fare benzinė.
Nė pikėn e parė tė karburantit ai ndalon pėr tu furnizuar. Me t'u afruar tipi i karburantit,
Hilary ul xhamin e makinės, e shikon dhe i thėrret:
- Oh! Xhimi!...
- Hilary, - thotė tjetri i shtangur.
- Xhimi tė kujtohen vitet tona nė universitet. S'ke ndryshuar fare, je po aq i bukur. Ē'farė bėn tani?
- Ja tani mbaj kėtė pikė karburanti. Ty nuk po tė pyes, e di.

Pasi furnizohet, Billi paguan, nuk thotė asnjė fjalė dhe Hilary e emocionuar i thotė:
- Mirupafshim Xhimi... Jam shumė e lumtur qė tė takova.
Clintoni niset dhe nuk arrin t'i lėshojė dhėmbėt qė i mban tė shtrėnguara.
Mė nė fund, nuk e mbajti dot mė dhe i drejtohet Hilarit:
- Me sa kuptova, mund tė kishe pėrfunduar si gruaja e shitėsit tė karburantit!
- E ke gabim Bill. Mund tė kish qenė ai President...
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 10.04.08 10:35

Njė djalė i vogėl i thotė t'atit:
- Babi, tė lutem me jep 200 lek pėr atė burrin e shkretė qė bėrtet nė rrugė...
- Dakort biri im. Po ē'farė thotė ai burri?
- Akullore, akullore, dy kupa 200 lek!

avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:27

Femra e pėrsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tėrė jetėn kėrkonte femėr tė pėrsosur. Kur u bė 70 vjeē, dikush e pyeti:
-"Ke udhėtuar tėrė botėn. Si nuk e gjete njė femėr tė pėrsosur."
Plaku u pikėllua shumė dhe tha: -"Njėherė isha afėr njė femre tė tillė".
Tjetri vazhdoi: -"Po ē'ndodhi? Pse nuk u martove me tė?"
Plaku, edhe mė tej i pikėlluar, ia ktheu: -"Ē'tė bėj? Ajo po ashtu kėrkonte mashkullin e pėrsosur."

avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:29

Fshatari dhe Ferrari

Njė fshatar u nis pėr te vajtur nga qyteti pėr nė fshat me biēikletė,kur para tij ndaloi njė shok,i cili ishte mė njė ferrari dhe ky i thotė :
-Hajde tė tė shpie unė nė fshat!Mbahu mirė pas makinės dhe unė do tė tėrheq!Nė qoftė se iki me shumė shpejtėsi ,atėherė ti bjeri ziles dhe unė do ta ul shpejtėsinė.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugės parakalon njėri me Porsh.Ky qė kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjėherė 180km nė orė.
Fshatari me biēikletė filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon nė njė postobllok tė policisė,me njė shpejtėsi aq te madhe saqė polici nuk e ndaloi dot dhe menjėherė merr nė radio shefin.
-Shef!Njė makinė me shpejtėsi nė rrugėn qendrore...
Pa mbaruar fjalėn,kalon Ferrari po me shpejtėsi tė madhe dhe polici i tmerruar merr prapė shefin nė radio:
-Shef! Njė makinė tjetėr kaloi me shpejtėsi tė madhe,po lėre atė...po ishte njėri me biēikletė qė i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles qė ta parakalonte...
__________________
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:30

Fėmija Kurioz

Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė ..
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė do ma japėsh mua?
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:31

Harraqi

-Doktor,doktor vuaj nga amnezia.
-Qė kur?
-Qė kur,ēfarė?!
:pisqolle: :pisqolle: :pisqolle: :pisqolle:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:32

Fėmija

Babi,pash nė ėndėrr sikur mė fale njėmijė lekė
-Mirė bir,mbaji dhe harrxhoji pėr ēfarė tė duash.
__________________
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:36

Rusta e Shul plackitin banken
. Shuli i thote Rrustes ,
cka thua ati numerojme apo te presim lajmet te na tregojne sa jane ???!!!!!
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 10.04.08 18:50

Shkoi Fatos Nano per vizite ne Kine dhe kinezet e pyeten se sa banor I ka Shqiperia.

Ai tha: 3 milion e fjuu…

Po pse nuk keni ardhe krejt te rrime pak?
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 12.04.08 11:41

[b]LETĖR PĖR DJALIN[/b]


Djali imTė shkruaj, qė ta dish se ende jam gjallė. Shkruaj ngadalė, sepse e di se ti nuk di tė lexosh shpejt. Kur tė vish ndonjėherė nė shtėpi, me siguri se nuk e njeh, sepse kemi ndėrruar shtėpinė. Nė shtėpinė tonė tė re, gjetėm edhe njė lavatriēe. I futa disa herė rrobat aty, dhe e ngreha zinxhirin, por ato rroba nuk i pashė mė. Babai e ka ndėrruar punėn, tani ai ka ndėr vete 500 tė tjerė. Ai kositė barin nė Varreza.
Dhe motra jote dje ka lindur njė fėmijė. Pėrshkak se nuk e dimė a djalė a vajzė, nuk mundem tė them se ēka je bėrė dajė apo teze. Javėn e fundit vetėm shtatė herė ra shi, njėherė tri ditė dhe tjetrėn herė katėr ditė.
Ka vetuar aq shumė, sa qė pula jonė e ka bė katėr herė tė njėjtėn vezė. Po ta dėrgoj edhe kėmishėn, tė cilėn me siguri nuk do ta shohish. Pullat e kėmishės i hoqa pėrshkak tė peshės sė letrės. Pullat ti kam futur nė xhepin e djathtė tė kėmishės. Tė martėn na vaksinuan kundėr tėrmetit.Tė fala nga nėna joteP.S. Deshta t'i dėrgoj edhe do dinarė, por veē e kisha mbyllur letrėn
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 12.04.08 11:46

Dy shokė qė banonin nė njė shtėpi,
kishin rėnė pėr tė fjetur.
Njėri e pyet tjetrin:
-A e fike dritėn?
Tjetri, pasi ndezė shkrepsėn,
e drejton nga llampa dhe thotė:
-Po e paskam fikur!
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 14.04.08 22:47

Ēelėsat

Duke ecur nėpėr trotuar
shoku me tė cilin isha, kur i pa dy vajza nga drejtimi
i kundėrt mė thotė se do t`i mashtrojė. Posa u
afruan ai nxori njė palė ēelėsa, po i sjell rreth gishtit
e po iu thotė:
-I shihni kėta ēelėsa, janė tė mercedesit tim.
-Qenkan si tė traktorit tonė-ia ktheu njėra
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 17.04.08 13:59

Njė pianec shkonte ē'do ditė nė kishė dhe lutej: - o zot mė dėrgo 1000$!
Njė ditė prifti u mėrzit dhe i tha pijanecit: - zoti e dėgjoi lutjen tėnde dhe vendosi tė tė dėrgoi 500$.
Pijaneci i kėnaqur largohet nga kisha dhe pas njė jave kthehet pėrsėri duke bėrė lutjen:
O zot mė dėrgo 1000$, por jo me priftin, se ma mban gjysmėn..... :mdr:
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 01.05.08 18:03

NJE TIP TEPER I TRISHTUAR ULET NE NJE BAR DHE POROSIT NJE KAFE.
PAS DISA MINUTASH ATIJ I VJEN NJE SHOK E JA RREMBEN FILXHANIN DHE IA PI KAFENE.PASI IA PIU KAFENE E PYET.....
HE MO PSE JE KAQ I TRISHTUAR ????
EHHHH JA PRET TJETRI..SHKOVA NE SHTEPI DHE E GJETA GRUAN ME NJE TJETER DHE E NDAVA,SHKOVA NE PUNE E ME PUSHUAN NGA PUNA,SHKOVA TE LUAJ NE KAZINO E I HUMBA TE GJITHA PARATE,THASH TE HELMOJA VETEN POR MA PINE EDHE HELMIN
(duke zgjatur duart nga filxhani )
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 10.05.08 7:44

[b]


Djali i vogel i nje familjeje me 3 djem dhe nje vajze pyet te jatin.

Baba ē’fare domethene potencial dhe imagjinate financiare?

Babai e sheh me vemendje dhe i thote:Me ndiq mua .

Dhe pyet djalin e madh: Do te merreshe me droge per te fituar 1 milion dollare?

Djali: Posi jo.

Babai kete here pyet djalin e vogel: Do shkoje deri dhe me nje mashkull per te fituar 1 milion dollare?

Djali : Pse jo.Pune e madhe fort nese ne fund do merrja aq shume leke.

Babai ne fund pyet te bijen: Do shkoje me dike per te fituar 1 milon dollare?

Vajza: Po ja 1 here do ndodhte dhe pastaj pasi te fitoja tere ato leke do isha zonje e madhe dhe nuk do merresha me me kete gje.

Me pas babai kthehet nga djali i vet dhe i thote te birit :Atehere gjendja eshte keshtu.Kemi nje potencial mafiozi,homoseksuali dhe prostitute ne shtepi dhe me imagjinate jemi padrone te 3 milione dollareve :)[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Vogelushja prej 10.05.08 7:48

[b]
Takohen dy gra pas vdekjes.Fillojne te bisedojne.

-E dashur pse vidqe ti-, pyet njera nga grate.

-Po ja vdiqa duke ngrire, isha ne mes te akullit.

-Oh sa keq me vika per ty- thote gruaja e pare.

-S’ka gje thote-, gruaja tjeter -, pas njefare kohe nuk merr vesh gje dhe rashe ne nje gjume te rende.Ashtu vdiqa.Po ti si vdiqe?

-Kisha degjuar se burri me tradheton, ndaj vajta si e terbuar ne shtepi, veēse burrin e gjeta ne divan duke pare tv.Nuk u mjaftova me aq sigurisht kontollova tere shtepine mbare e prape, por nuk gjeta gje dhe me ne fund vdiqa nga stresi.

- Po te kishe kontrolloar dhe frigoriferin mbase mund te ishim te dyja ne boten tjeter tani-, thote gruaja tjeter[/b]

avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4118
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:33

NJERIU I GABUAR

- Gruas sė re ia tėrheq vėrejtjen njė mikeshė: - Unazėn e fejesės po e mbani nė gisht tė gabueshėm? - E di, jam fejuar pėr njeriun e gabuar.
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:34

Takohen dy miq tė vjetėr, tė cilėt nuk ishin parė qė moti. Eh sa m’u bė qejfi qė tė pashė- I tha njėri-, por ēka do tė bėsh sonte? Nuk kam planifikuar asgjė. E nesėr? Plotėsisht jam i lirė. E pasnesėr? Gjithashtu. Mirė e tė premtėn? Nuk kam kurfarė obligimesh. E tė shtunėn nė mbrėmje? Kam pėr tė shkuar nė njė premierė tė operės. Dėm! Desha qė tė shtunėn tė tė thėrrasė nė darkė
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:39

Genjeshtra
-A ke degjuar pėr oqeanin Atlantik? -Po. -Unė e kamė kauar me not. -E ti a ke degjuar pėr oqeanin e Vdekur? -po more. -Unė e kamė mbytė.
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:44

Nje adoleshent therret me telefon ndihmen e shpejte:

-Ndihme, ndihme, kam gelltitur celsin e shtepise,cte bej?

-Hyr nga dritarja.
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:45

Moda

Fatorinoja qytetarit:

-Aboneja juaj eshte e vitit te kaluar.

-Ska problem, sjam nga ata qe ndjek moden
:mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Esmeralda prej 16.05.08 4:45

Qytetari i drejtohet lypesit.

-Ti sje i verber sic shkruan kartela qe ke ne qafe,te pashe duke lexuar gazeten.

-Gabohesh, une po shihja vetem figurat.
:mdr: :mdr:
avatar
Esmeralda
Admin
Admin

Numri i postimeve : 137
Age : 27
Pikėt : 3953
Reputation : 0
Registration date : 10/03/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: barcaleta

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi