I madhi Panajot PANO

Shko poshtė

I madhi Panajot PANO

Mesazh  Vogelushja prej 24.03.08 11:47

[b]Panajot Pano[/b] lindi [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/7_Mars]7 Mars[/url], [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/1939]1939[/url] nė [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/Durr%C3%ABs]Durrės[/url] ishte futbollist shqiptar dhe mbahet si njė legjendė nė futbollin shqiptar.
E fillon karrieren e tij sportive me 12 vjeē nė skuadren e tė rinjve tė [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/SK_Tirana]SK Tirana[/url] si portjer.
Mė vonė nė vitin 1959 mbasi emėrohet nė ushtri luan pėr skuadrėn e [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/KF_Partizani]KF Partizani[/url] si sulmues. Me kėtė lojtar nė gjirin e tij [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/KF_Partizani]KF Partizani[/url]
fiton katėr herė kampionatin kombėtar dhe pesė herė kupėn e Republikės.
Panajot Pano luajti 25 herė pėr skuadrėn kombėtare. Nė vitin 1970
skuadra kombėtare fiton kupėn e Ballkanit. Mbas vitit 1975 ai stėrviti
si tranjer ekipin kombėtar dhe atė tė tė rinjve tė [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/KF_Partizani]KF Partizani[/url].

I pajisur me njė teknikė tė pėrsosur triblimi, ai ishte njė nga
lojtarėt mė tė mirė tė kombėtares sė futbollit. Nė vitin 2003 me rastin
e jubileut tė [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/UEFA]UEFA[/url]-s u zgjodh si lojtari mė i mirė i tė gjitha kohėrave nga [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/Federata_Shqiptare_e_Futbollit]Federata Shqiptare e Futbollit[/url] .
Ne [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/27_Prill]27 Prill[/url] [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/2005]2005[/url] me titullin "Mjeshter i Madh i Punes", akorduar nga Presidenti i Republikes [url=http://sq.wikipedia.org/wiki/Alfred_Moisiu]Alfred Moisiu[/url].

[b]
[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4099
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: I madhi Panajot PANO

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 15:19

shum mire;ky po qe qenk treguar i zoti jo si shum te tjere..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2709
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi