PRIFTI DHE TREGTARI... :p

Shko poshtė

PRIFTI DHE TREGTARI... :p

Mesazh  Angel-baby prej 25.07.12 14:15

• Ne mesjete:
• Nje tregtar i bie deres se nje manastiri. Prifti ja hap deren dhe e lejon te futet. Tregtari gjithe eufori i tregon priftit shpikjen e tij te re, nje shpikje revulocionale: mbathjet.
Prifti si pak i hutuar e pyet:
- Po keto mbathje c'hyne ne pune?
- Si more c'hyjne ne pune?!
o Shiko, provoji nje here dhe shif sa komforteti kane, mbledhin gjithcka ne nje perqafim te ngrohte.
- Oh, qenka e vertete, - ja ben prifti - Me sill dhe nja 4 meter stofe, dua tja tregoj kete shpikje edhe murgeshave.
Keshtu merr rrugen per tek murgeshat me gjithe karroce te mbushur me stofen qe i dha tregtari.
Gjate udhetimit i vjen per te dhjere. Ndalet, heq breket dhe dhjet. Sic nuk ishte mesuar me shpikjen e re, harron breket aty dhe iken.
Arrin ne manastirin e murgesheva, i bie portes ne keto momente ja hap deren murgesha superiore. Prifti gjithe eufori sic ishte thote:
- Kam dicka qe dua t'ja u tregoj
Dhe si pa merak ngre lart veshjen e tij. Murgesha s'po mbahej dot ne kembe:
- Oh zot i madh!
Dhe ai, akoma me me eufori thote:
- Kjo s'eshte asgje, ne karroce kam dhe kater metra te tjere....

Angel-baby
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 14
Pikėt : 2366
Reputation : 0
Registration date : 24/07/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi