PORTRET DASHURIE

Shko poshtė

PORTRET DASHURIE

Mesazh  Angel-baby prej 25.07.12 12:16

[center][b]Nga qielli mora ngjyren dhe dashurise i fala lartesine,
nga dielli mora nxehtesine dhe i fala ngrohtesine,
nga lulet mora aromen dhe i fala bukurin
nga zogjte mora kengen dhe i fala kenaqesine.

Nga parajsa mora paqen dhe i fala qetesine
nga gjumi mora endrrat dhe i fala pagjumesine,
nga endrrat mora shpresen dhe i fala perjetesine
nga femijet mora te qeshuren dhe i fala gezimin.

Nga bletet mora punen dhe i fala argetimin,
nga librat mora te dhenat dhe i fala diturine
nga te moshuarit mora mendimet dhe i fala urtesine.

Te gjitha keto s`kane asnje vlere
sepse ti s`me ke dashuruar ndonjeher.
Ti dhurova te gjitha, por ehhh.....
nuk me kupton se nuk ke zemer prandaj nuk [/b] [img]https://imgfast.net/users/1611/32/14/99/smiles/980351.gif[/img] [/center]

Angel-baby
Antarė/e
Antarė/e

Numri i postimeve : 14
Pikėt : 2403
Reputation : 0
Registration date : 24/07/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi