Buzėqeshi gaforres, gatuaj mirė demit!

Shko poshtė

Buzėqeshi gaforres, gatuaj mirė demit!

Mesazh  KingiaBurrel prej 24.06.12 12:06

Buzėqeshi gaforres, gatuaj mirė demit!pėlqen, tė tėrheq, mbase je e dashuruar nė tė? Zbuloje se kur ka
lindur, pastaj afroju dhe pushtoje, por pikėrisht ashtu sikundėr i
pėrgjigjet shenjės sė tij tė horoskopit...

T’i pėlqesh dashit

Cilėsitė
Ka buzagazin e gjuetarit qė e pret prenė e tij. Nga natyra ėshtė
udhėheqės, i do luftėn dhe garėn. Ėshtė i vendosur dhe i guximshėm,
pandėrprerė shkon pėrpara, konsideratave nuk ua vė veshin sė tepėrmi.
Spirituoz, optimist, e do jetėn dhe e di se si duhet t’u hyjė nė zemėr atyre qė e rrethojnė.
Besnik dhe shpirtgjera, ai e di se si duhet tė luftojė pėr ty.

Tė metat Si egocentrik i matur, ai beson se Toka sillet pėr shkak tė tij dhe rreth tij.
Ėshtė shumė krenar dhe mendjemadh, me shumė vėshtirėsi i duron goditjet e dashurisė.
Ka njė ndjenjė tė pazakonshme pėr kundėrshtimet. Nėse dėshiron qė tė bėjė diēka, pikėrisht kėtė ndaloja!
Ndjenjat e tij janė pak a shumė sipėrfaqėsore, adhuron tė dėgjojė dhe tė mbledhė ndodhi tė dashurive.
Ka natyrė agresive dhe nė disa raste mund tė jetė edhe i dhunshėm.Si t’i pėlqesh
Mos iu vardis. Dashi ėshtė luftėtar i cili dėshiron qė “vetė ta arrijė
qėllimin qė ka”. Kushtoji pak mė shumė kujdes dukjes tėnde.
Bėhu pak mė e egėr nėse ka nevojė. Gjithsesi, duhet tė jesh gjithnjė tėrheqėse. Pranoji “ikjet” e tij tė vogla.
Mos lejo qė tė tė hutojė me nxitimin e tij.

T’i pėlqesh demit

Cilėsitė
Mashkullor, i butė, sensual, Demi kėnaqet nė jetė sikundėr adhuruesi i ėmbėlsirave nė ėmbėltore.
I rregullt, i vyeshėm, ai ndėrton ngadalė, por nė mėnyrė tė sigurt.
Meqenėse ėshtė i sinqertė nė tė gjithnjė mund tė llogaritėsh.
I durueshėm, i dashur dhe i kujdesshėm, ai do tė bjerė copė qė t’i kėnaqė ata qė i do.
Ka koncept pėr tė bukurėn, e do artin nė tė gjitha format e tij.

Tė metat
Koncepti i tij pėr kursimin nganjėherė pėrkufizohet me koprracinė.
Nevojėn e tij pėr tė pasur e bart edhe nė ndjenjat dhe marrėdhėniet me tė tjerėt.
Shumė rrallė preket nga sulmet e hidhėrimit, por kur kjo i ndodh... nuk mund tė kontrollohet. Nuk ėshtė taktikant.
Ėshtė mosbesues dhe lehtė hidhėrohet pa ndonjė arsye tė vėrtetė.

Si t’i pėlqesh
Bėhu spontane, e sinqertė dhe e natyrshme. Ai i urren nazet. Shmangi dietat pėr dobėsim.
Demat i duan vajzat vitale, por jo edhe varėset e rrobave.
Ji e sigurt dhe besnike.
Mėso tė ziesh: i pėlqen tė hajė, por jo gjithēka.
Ji e butė dhe e ndjeshme.
Mos harxho kot dhe sė tepėrmi. Demi dėshiron qė ta theksojė se si paraja fitohet me vėshtirėsi.

T’i pėlqesh binjakut

Cilėsitė
Ka njė shpirt tė gjallė, inteligjencė tė shkėlqyeshme dhe ka pikėpamje shumė tė zhvilluar pėr komunikimet.
Ėshtė sharmant dhe spirituoz, ėshtė i dashur dhe i matur.
E ruan gjatė shpirtin rinor.
Ėshtė kureshtar dhe qartėsisht i etur pėr njohje tė reja.
Pėrshtatet lehtė.

Tė metat
Nganjėherė sillet si njė fėmijė i llastuar.
Pėrnjėherė e ndryshon humorin dhe nė njė rast tė tillė shpreh anė shumė tė kėqija tė karakterit.
Ėshtė i paqėndrueshėm dhe ndjenjat e tij janė kryesisht sipėrfaqėsore.
Ėshtė lajkatar, egocentrik dhe bukur narcisoid.
Kur ndesh nė pengesė e ka tė vėshtirė qė ta tejkalojė. Si t’i pėlqesh
Nė rend tė parė shmange bisedėn mbi lidhjen serioze dhe martesėn.
Bėje tė tė adhurojė nė aspektin intelektual.
Bėhu e paparashikueshme, e ndryshme, e paparė.
Ki stil.
Mos ia beso ndjenjat e tua.
Adhuroje forcėn, atė edhe ai e adhuron.

T’i pėlqesh gaforres

Cilėsia
Ėshtė punėtor i madh, nuk frikohet nga lodhja. Imagjinata e tij lehtė
do ta dėrgojė nė botėn e ēudive, kuptohet, ai atje mund tė jetė me ty.
Ėshtė i sinqertė dhe nuk i fsheh ndjenjat e tij mė tė thella.
Ėshtė i kėndshėm dhe ka ndjenjėn e pėrkatėsisė.

Tė metat
Paratė i rrėshqasin nga dora.
Gjithnjė ėshtė i pakėnaqur.
Me vėshtirėsi i pėrballon gabimet e veta.
Ėshtė bukur pesimist dhe i mungon vetėbesimi.
Ėshtė naiv.

Si t’i pėlqesh Pranoja se njė ditė do tė dėshiroje tė kesh fėmijė.
Bėje tė qesh. Bėj shaka nė llogarinė tėnde, ose nė llogari tė nėnės sė tij, e cila e adhuron.
Ki durim qė ta dėgjosh dhe beso nė imagjinatėn e tij.
Nė mėnyrė sharmante dhe misterioze ofroja dėshminė e besnikėrisė suaj.
Qėndro gjithnjė nė krahun e tij.
Bėhu mikja e tij mė e mirė. Si t’i pėlqesh luanit
Cilėsitė Krenar dhe kėmbėngulės, i lindur pėr sukses. I gatshėm tė bėjė sakrifica tė mėdha pėr ata qė i do.
Epshor dhe dashnor i madh.
Ai jep pa kufizim.
I guximshėm dhe plot vetėbesim, nuk di as pėr dyshimin, as pėr frikėn.

Tė metat
Krenaria e tij nuk ka kufij, nganjėherė madje shndėrrohet nė krenari tė tepruar.
I inatosur, nganjėherė shumė i lėndueshėm.
Vdes nga frika e plakjes dhe paaftėsisė.
Nuk e duron vetminė.
Vėshtirė i pranon gabimet e tij dhe nuk e duron mosbesimin e tė tjerėve.

Si t’i pėlqesh
Ki besim nė tė dhe lejoje qė tė krenohet me ty.
Vlerėsoje shoqėrinė e tij dhe dėshmoja se sa krenohesh me tė.
Mos iu hidh nė pėrqafim aq lehtė dhe aq shpejt.
Bėhu koketuese, e kujdesshme dhe shumė femėrore. Ai i adhuron femrat e bukura dhe elegante.
Mos e lėndo rastėsisht vetėbesimin e tij tė madh. T’i pėlqesh virgjėreshės

Cilėsitė
Kureshtar dhe inteligjent, i interesojnė mijėra gjėra tė ndryshme.
Ėshtė i organizuar dhe themeltar, dėshiron qė ta bėjė mirė punėn qė e
kryen.
Ėshtė i guximshėm, u pėrmbahet ideve dhe bindjeve tė tij.
Ėshtė perfeksionist dhe asgjė nuk e lė nė dorė tė rastit.
Ėshtė sentimental, nuk dėshiron qė ta lėndojė atė qė e do.

Tė metat
Pikėpamja dhe nevoja pėr raporte kritike nganjėherė e tėrheqin nė thashetheme.
Nganjėherė ėshtė sė tepėrmi pėrgjegjės.
Frika nga vuajtja e frenon qė tė hyjė nė lidhje tė dashurisė.
Fare lehtė bėn jetė tė dyfishtė sentimentale.
Mė me kėnaqėsi qėndron nė rehatinė e shtėpisė sesa qė del jashtė pėr t’u argėtuar.

Si t’i pėlqesh Trego ndjenjė pėr detajet, inteligjencėn tuaj dhe durimin.
Fitoje besimin e tij, gjė qė nuk ėshtė punė e vogėl.
Ji dashamirėse, diskrete dhe e butė: ai e urren vulgaritetin.
Afroju, sepse ai ėshtė i turpshėm pėr tė filluar i pari.
Binde se i vėren cilėsitė e tij tė shumta.
Respektoje nevojėn e tij pėr tė qenė i pavarur dhe nevojėn pėr pavarėsi nė punė.
T’i pėlqesh peshores
Cilėsitė Jashtėzakonisht joshės dhe i butė, harmoni e vėrtetė ndėrmjet butėsisė dhe bukurisė.
Shumė taktik, i kėndshėm, lehtė krijon njohje tė reja.
E adhuron artin.
Solidarizohet me mė tė dobėtit dhe personat nė nevojė.
Ka ndjenjė te patundur pėr drejtėsi.

Tė metat
Vėshtirė merr vendime. Nganjėherė me tė vėrtetė mundohet, por i mundon edhe tė tjerėt.
Ėshtė kokėfortė dhe dėshiron qė tė grindet.
Nuk ėshtė gjithaq besnik, kurrė nuk e bren ndėrgjegjja.
I mungojnė guximi dhe qėndrueshmėria. Nganjėherė frikėsohet edhe nga hija e vet.
I mungon ndjenja pėr rregull dhe organizim.

Si t’i pėlqesh
Foli pėr dashurinė, mendimin kryesor qė e preokupon.
Bėhu e butė, femėrore dhe paksa misterioze.
Bėhu sikurse ai, ji gjithnjė nė anėn e tė drejtėve.
Lufton pėr gjėra tė rėndėsishme, andaj bashkoju edhe ti.
Duhet tė dish qė qartė t’ia tregosh atė qė dėshiron.
Zhvilloje ndjenjėn pėr tė zier, ai i vlerėson gjellėt e shijshme.

T’i pėlqesh akrepit Cilėsitė
Ka inteligjencė dhe aftėsi tė e tė kuptuarit tė shpejtė. Ka temperament tė bujshėm epshor. E veēon tėrheqja magnetike.
Ka aftėsi tė madhe tė pėrqendrimit dhe e do punėn.
Ėshtė i guximshėm dhe gjakftohtė.
Ka konceptin pėr vlerat dhe u nėnshtrohet qėllimeve tė mėdha.

Tė metat
Agresiviteti i tij nganjėherė mund tė kthehet nė dhunė.
Di qė ta godasė kundėrshtarin nė pikėn e dobėt.
Nė mėnyrė qė tė dominojė mbi ata qė i do, do t’i detyrojė qė tė vuajnė.
Nė kėtė ėshtė artist i vėrtetė. Pėrjeton sulme tė kokėfortėsisė.

Si t’i pėlqesh
Mos nxito qė t’i tregosh se tė pėlqen.
Pranoje lojėn e dashurisė dhe tė luftės. Pėr tė kėto janė tė ndėrlidhura.
Mos gėnje, sepse gėnjeshtra di tė tė zbulojė si radar i vėrtetė.
Ji besnike, ngase xhelozia e tij ėshtė e rrezikshme dhe besimin e humbur do ta paguash shumė shtrenjtė.
Bėhu e paarritshme dhe temperamente sikundėr ėshtė ai vetė.
Pranoje humorin e tij tė keq. T’i pėlqesh shigjetarit
Cilėsitė
Ėshtė i lumtur, beson nė yllin e tij tė fatit dhe gjithnjė e arrin qėllimin e tij.
Ėshtė luftėtar energjik, i do aksionin dhe aventurėn.
Nuk frikėsohet qė ta thotė se ēka ka nė zemėr.
Ėshtė i ndershėm dhe i pėrkushtuar, nuk ngurron qė tė vihet nė krahun e mė tė dobėtėve.
Tėrheq simpatitė dhe ka shumė miq.

Tė metat
Me kėnaqėsi do ta shtrembėronte tė vėrtetėn.
Fjalėt e tij kanė njė afat tė shkurtėr pėrdorimi, ai nuk i mban gjithnjė premtimet.
Ėshtė i pavarur dhe vėshtirė qėndron nė njė vend.
Njėkohėsisht mund tė dashurohet nė mė shumė vajza.
Ka njė gjuhė tė mprehtė dhe vėshtirė e pranon fajin e tij.

Si t’i pėlqesh
Impresionoje me dukjen ose me veshjen.
Tregoji se je e vendosur, e fortė dhe e sigurt.
Tregoji se krenohesh me tė.
Ēfarėdo qė tė bėjė, pranoja se ėshtė mė i mirė se ti.
Ndaje me tė kėnaqėsinė e udhėtimeve.
Shpallja dashurinė dhe besnikėrinė. T’i pėlqesh bricjapit

Cilėsitė
Ėshtė i lumtur, beson nė yllin e aftit tė tij dhe gjithnjė e realizon qėllimin.
Ėshtė luftėtar energjik, i do aksionin dhe aventurėn.
Nuk frikėsohet qė ta shprehė atė qė e ka nė zemėr.
Ėshtė i ndershėm, i pėrkushtuar dhe nuk ngurron qė tė vihet nė krah tė mė tė dobėtėve.
I tėrheq simpatitė dhe ka shumė miq.

Tė metat
Me kėnaqėsi do ta shtrembėronte tė vėrtetėn.
Fjalėt e tij kanė njė afat tė shkurtėr pėrdorimi, ai nuk i mban gjithnjė premtimet.
Ėshtė i pavarur dhe vėshtirė qėndron nė njė vend.
Njėkohėsisht mund tė dashurohet nė mė shumė vajza.
Ka njė gjuhė tė mprehtė dhe vėshtirė e pranon fajin e tij.

Si t’i pėlqesh Impresionoje me dukjen ose me veshjen.
Tregoji se je e vendosur, e fortė dhe e sigurt.
Tregoji se krenohesh me tė.
Ēfarėdo qė tė bėjė, pranoja se ėshtė mė i mirė se ti.
Ndaje me tė kėnaqėsinė e udhėtimeve.
Shpallja dashurinė dhe besnikėrinė.

T’i pėlqesh ujorit Cilėsitė
Ėshtė origjinal dhe nuk ėshtė konformist, i pėlqen novitetet dhe nė kėtė madje edhe e tepron.
Ėshtė dorėlirė ndaj tė tjerėve, mė shumė mendon pėr personat qė e rrethojnė sesa pėr veten.
Ka dėshirė qė me tė tjerėt ta ndajė tė mirėn dhe kjo i sjell simpati dhe miq tė shumtė.
Ėshtė i lirė dhe pėrparimtar, lehtė pėrshtatet. Posaēėrisht ėshtė i
talentuar pėr njohje tė reja dhe pėr marrėdhėnie ndėrnjerėzore.

Tė metat
Me vėshtirėsi e pėrfundon atė qė e fillon, mė shumė i intereson mėnyra se si do tė arrijė diēka se sa vetė qėllimi.
Ėshtė utopist, nuk e ka tė zhvilluar ndjenjėn pėr realitetin.
Gjithnjė ėshtė i gatshėm pėr shaka dhe nganjėherė pėr shkak tė kėsaj edhe lė pėrshtypje tė keqe.
Nė dashuri e ka tė vėshtirė qė ta gjejė dikė qė ėshtė mė pak besnik se
sa vetė ai. E do pavarėsinė dhe pėr kėtė pas vetes lė njė zbrazėti tė
dukshme. Si t’i pėlqeni
Shmangi skenat e xhelozisė.
Mbaje pavarėsinė dhe mos i trego se varesh nga ai.
Bėju mė shumė mike sesa “dashnore epshore”.
Shmangi formalitetet dhe obligimet.
Dėshmoji durimin tuaj dhe tolerancėn.
Tregoji se je plot mirėkuptim.

T’i pėlqesh peshkut

Cilėsia
Ka intuitė sikundėr radari, ėshtė e pamundur qė t’i fshihet ēfarėdo qoftė.
Nuk ėshtė sharmant sa duhet, por rreth kėsaj punė as qė duhet tė
mundohet fare. Ėshtė energjik, por i butė dhe i vendosur. A nuk ke
imagjinuar pikėrisht pėr kėtė? Me kėnaqėsi pėrshtatet.
Ėshtė tepėr mikpritės.

Tė metat
Shumė lehtė impresionohet dhe ndikohet. Shpesh harron se ēka ka dashur nė tė vėrtetė.
Nėse dashurohet, bėhet sikur njė ngjitės. Kėtu nuk ka ilaē, ky ėshtė stili i tij.
Beson lehtė dhe ėshtė naiv sikurse njė fėmijė.
Ėshtė bukur dembel. I duhet shumė kohė qė ta fillojė, por kur e fillon punėn atėherė edhe e mbaron.
Ėshtė dyshues, nganjėherė edhe hakmarrės, vetėm pėr faktin se ėshtė paksa i pasigurt nė vetvete. Si t’i pėlqesh Bėhu sensuale dhe misterioze, ai i do misteret.
Tregoji se je energjike.
Bėj diēka me tė cilėn do tė krenohet. Blija njė lojė pėr kompjuter.
Pėrshtatju, le tė ndihet i lirė derisa ėshtė me ty.
Bėhu e butė dhe femėrore. Nuk do tė mund tė pėrmbahet kur tė tė shohė nė veshje femėrore.
Bėhu e dashur dhe sillu miqėsisht ndaj tij
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi