Rregullorja e forumit

Shko poshtė

Rregullorja e forumit

Mesazh  KingiaBurrel prej 24.06.12 11:58

Rregullorja e forumit
Ju lutemi lexoni rregulloren e forumit, ne menyre qė tė mos keni probleme nė forum.


Rregullat bazė:

» Regjistrimi ėshtė falas dhe jo i obliguar me dėshire si regjistrimi po ashtu dhe largimi.
» Liria e shprehjes ėshtė plotėsisht e lirė.
» Gjuha zyrtare ėshtė Gjuha Shqipe.


Ndalohen:

» Postimet me pėrmbajtje pornografike.
» Mesazhet abuzuese, vulgare, tė neveritshme, urryese, kėrcėnuese, shpifėse.
» Debatet dhe zenkat personale anetaret mund ti skjarojne me MP ose sherbime te tjera jo ne forum publik.
» Tema politike dhe ofendime partiake
» Nuk lejohet vendosja e linqeve apo fotove qė kanė shenjen mbrojtese dhe jane te mbrojtura me copyright. Ne se anėtari pas vėrejtjes nuk ndalon me copy paste atij/asaj do ti shuhet pa diskutim llogaria dhe largohet nga forumi
» Reklamat e forumeve tjera ( pėrveq atyre qe vehen si partnere ne portal)
» Shprehjet raciste, ofenduese dhe provokimet
» Venodsja e video klipeve nga Youtube ( veje vetem linkun e kenges jo videon)» Ofendimet ndaj stafit rrepsisht te ndaluara ( admin dhe moderatorve ) ne kete ska tolerim anetari menjehere merr largim nga forumi


Postimet:

» Shkrimet jane prone e autorit dhe forumit ( nese autori largohet nga forumi stafi vendos ti fshij temat e tijė/saj apo jo duke patur parasysh mbarvajtjen e replikave kua ai/ajo ka postuar).
» Replikat duhet ti pėrmbahen temes.
» Diskutimet dhe Postimet tė kene kulturė debatuese ( jo personale)Moderimi (Moderatoret)

» Moderatori ka te drejte te korigjoje shkrimet te bej nderhyrje dhe ti editoj.
» Moderatoret duhet te zbatojne rregulloren dhe moderojne temat.
» Shkrimet e forumisteve nuk guxojnė tė fshihen nėse nuk janė thyer rregullat.
» Pėr cdo fshirje moderatori ka obligim ta lajmeroj autorin e postimet.
» Nese Moderatori si zbaton keto regulla i hiqet automatikisht e drejta per te moderuar kete Forum

» WebMasteri dhe stafi i web faqes (Administratoret) gėzjonė tė drejten pėr te moderuar, levizur temat nė kategorit pėrkatėse dhe pėr ti fshirė apo ndaluar temat qė nuk janė ne pėrputhshmėri me rregulloren nėse nė kėtė dėshtojnė moderatoret.Mbani Mend:

» Stafi nuk merr pergjegjesi ndaj shkrimeve te cilat mund edhe te jene veper kundervajtese apo penale ėshtė e pamundur qė tė rishikohet cdo mesazh. Prandaj ju duhet tė kuptoni se mesazhet e postuara nė kėtė forum janė shprehje e opinionit tė autorit dhe jo tė administratorit, moderatorėve apo webmasterit (pėrvec rasteve kur kėta tė fundit janė autorė tė shkrimeve) dhe ata nuk mund tė mbahen pėrgjegjės.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2709
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi