Zbulo ē’lloj “krimineli” je sipas horoskopit

Shko poshtė

Zbulo ē’lloj “krimineli” je sipas horoskopit

Mesazh  KingiaBurrel prej 24.06.12 5:20

Sipas njė studimi tė “Astrology Research Journal” tė lindėsh me hėnė apo yll tė keq nuk ėshtė mė vetėm njė mėnyrė shprehje. Studimi, i cili ėshtė ende nė proces, tregon se ka lidhje mes datės sė lindjes, pra shenjės sė horoskopit, dhe faktit tė qenit kriminel apo sadist gjatė jetės.

Sipas studimit, duhet tė kemi kujdes nga Gaforrja, Demi dhe Shigjetari. Janė pikėrisht njerėzit e kėtyre shenjave qė rezultojnė si mė tė skeduarit, apo tė arrestuarit nė dosjet e FBI-sė nė SHBA.

Por, nuk ėshtė rasti qė shenjat e tjera tė gėzohen. Sipas studimit, nuk ka shumė gjasa qė tė tjetėr tė jenė tė pafajshėm.

Mes shenjave tė zjarrit, tė lindurit nė shenjėn e Dashit janė pėr tu pasur frikė, sepse reagojnė me mjete tė forta dhe janė tė gatshėm pėr tė bėrė gjithēka.

Njė shembull tipik ėshtė ai i Clyde Chestnut Barrou dhe partneres sė tij Bonnie Elizabeth Parker, ēifti qė njihet me emrin “Boni dhe Klajd”. Klajd ka lindur nė 24 mars 1909, i shenjės sė Dashit dhe Boni nė 1 tetor 1910, e shenjės sė Peshores.

Kėto janė shenjat mė tė zakonshme, sipas studimit tė gjithė elementėve kriminal.

Megjithatė, keqbėrėsit e shenjės sė Dashit nuk reagojnė kurrė me dėshirėn e tyre. Janė gjithmonė tė nxitur nga kriminelė tė tjerė.Shigjetari ėshtė njė shenjė shumė e zakonshme mes shkelėsve tė ligjit. Sipas studimit kjo ndodh pasi Saturni ėshtė planeti qė i mbron dhe i bėnė tė vėshtirė pėr ‘u kapur. Jan mjeshtra tė vjedhjes dhe nuk i dėmtojnė viktimat e tyre.

Tė lindurit nė shenjėn e Luanit, sipas studimit, cilėsohen “thjesht” tė rrezikshėm. Kėtė gjė studimi e bazon edhe rastin e konteshės Erzsebeth Bathory, lindur nė 17 gusht, 1560 e cila vrau mijėra njerėz.

Mes shenjave tė ajrit, mė e rrezikshmja duket se ėshtė Peshorja, e cila mbledh rreth vetes shumicėn e kriminelėve me famė.

Sipas studimit, kjo shenjė qė qėndron nėn mbrojtjen e Afėrditės, ka kapacitete pėr akte kriminale tė armatosura dhe shumė tė rrezikshme.

Tė lindurit nė shenjėn e Binjakėve janė tė specializuar pėr mashtrime dhe nuk e marrin asgjė shumė seriozisht nė botėn e krimit.

Por i kthejnė mashtrimet e tyre nė vepra arti.

Ujori nė fakt ėshtė njė rast i veēantė. Sipas studimit, pėr tė krimi ėshtė njė hakmarrje, ose njė lojė. Kjo bazohet nė dėshirėn e tyre tė madhe pėr lojėrat e kumarit dhe mashtrimet informatike.Pėr ata qė kanė lindur nė shenjėn e Demit, Virgjėreshės dhe Bricjapit, suksesi ėshtė shumė i rrallė nė “fushėn” e krimit. Sipas studimit, janė tė rrezikshėm, por janė edhe kriminelėt mė tė lehtė pėr tu kapur. Janė tė rrezikshėm dhe karizmatik, por edhe kur janė tė armatosur dhe shumė tė sigurt, nuk arrijnė t’i shpėtojnė dorės sė ligjit.

Ja dhe njė shembull; vrasėsi i John Lennon, Mark David Chapman, i cili ka lindur nė 10 maj, pasi shkrepi 5 plumba kundėr Lenon, nuk tentoi as tė ikte me vrap, por qėndroi duke pritur policinė.

Por edhe kėtu, sipas studimit, personat e shenjės sė demit nuk duhet tė mėrziten nėse “ėndėrrojnė” karrierė kriminale. Sipas specialistėve, Demi ėshtė njė shenjė qė ka sukses nė pastrimin e parave; Janė shumė inteligjentė dhe preferojnė tė veprojnė nė vetmi, pa pasur persona tė tjerė pėrreth.

Bricjapi nė fakt ėshtė i bindur se ėshtė tipi i prerė pėr organizata kriminale dhe pėr tė qenė i jashtė ligjshėm. Pėr kėtė arsye shpesh herė janė tė egėr dhe sadist.

Ndėrsa ata qė janė tė shenjės sė Virgjėreshės, mund tė kenė “tė ardhme” nė fushėn e krimit ekonomik.

Janė gjithmonė thuajse tė mbytur, por nė sajė tė temperamentit, shenja e ujit arrin t’ia dali mbanė.

Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit zakonisht janė shumė tė dhunshėm, por edhe kanė shumė frikė.Njė prej vrasėsve seriaė me probleme mendore, Charles Manson, ėshtė i shenjės sė Akrepit. Por kriminelėt qė i pėrkasin shenjės sė Gaforres janė mė tė zakonshmit nė skedat e FBI-sė.

Ndėrkohė qė shenjat e Peshqve, sipas studimit, preferon krimet qė lidhen me drogėn. Ndėrsa Gaforret shqyhen pėr krimet qė kanė, nė shumicėn e rasteve, shtysa personale dhe emocionale.

NOA
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2728
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi