Zbulo partnerin pėrmes cokollatės

Shko poshtė

Zbulo partnerin pėrmes cokollatės

Mesazh  KingiaBurrel prej 24.06.12 5:14

Cokollata? Njė pasion autentik. Ndjesitė qė jep njė cokollatė nuk janė tė reja; dihet qė konsumimi i saj ėshtė shumė e mirė pėr aspektin psikologjik.

Por thuhet qė ka edhe njė marrėdhėnie mes personalitetit dhe cokollatės. Sipas njė studimi tė fundit, cokollata, mbushja e saj, pėrbėrėsit e preferuar kanė lidhje me personalitetin.

Zbuloni pėrmes cokollatės qė preferon partneri juaj tipin e tij

I gatshėm pėr cdo gjė

Kush pėlqen cdo lloj cokollate ėshtė njė person i aftė tė adaptohet me cdo situatė, duke arritur tė pėrballojė edhe ngjarje tė pazakonta. Ky person arrin tė bėjė surpriza me ndonjė efekt special.


Burra 'qumėshti"

Tė dashuruarit me cokollatėn e bardhė janė shpesh persona ende tė parritur. Pėlqejnė tė jetojnė me tė shkuarėn dhe mallėngjehen shumė pėr kujtimet e tyre.

Cokollatė e zezė, por jo shumėKush zgjedh cokollatėn e zezė ėshtė njė person shumė konkret dhe aktiv nė cdo gjė qė bėn. Janė njerėz shumė krijues dhe dijnė tė jenė tė gėzueshėm dhe shumė optimistė pėr tė nesėrmen.

Emocione tė forta

Tė dashuruarit me cokollatėn super tė zezė janė njerėz shumė tė vendosur. Personaliteti i fortė mund t'i cojė nė sjellje prej njerėzisht mendjemėdhenj dhe ndonjėherė diktatorė.

Cokollatė e mbushur

Tė dashuruarit me cokollatat e mbushura janė njerėz tė pavendosur. Janė njerėz nervozė dhe asnjėherė tė kėnaqur, tė cilėt zakonisht zgjedhin cokollatat e vogla tė mbushura me kafe ose lėng portokalli.

Po ashtu shihni mėnyrėn se si partneri juaj ndan cokollatėn pėr tė zbuluar se c'lloj i dashuri ėshtė.P.sh: nėse e gris letrėn e cokollatės dhe e hedh menjėherė do tė thotė se ėshtė njė person qė nuk kujdeset pėr detajet. Ai ėshtė njė njeri me kokė mbi re. Kush e heq letrėn me njė kujdes tė tepruar, tregon rregull dhe disiplinė, sjellje kėto shumė tė ftohta.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2728
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi