Disa tė fshehta rreth tatuazheve

Shko poshtė

Disa tė fshehta rreth tatuazheve

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:25

Njė tatuazh perfekt duhet tė ketė njė konturė perfekte dhe njė mbushje homogjene, duhet tė jetė nė pėrpjestim tė drejtė dhe i pėrshtatshėm me pozicionin nė tė cilin vendoset tė bėhet, gjithashtu dritėhijet duhet tė jenė tė ekuilibruara mirė.
Reflekto mirė mbi subjektin qė do tė bėhet tatuazh, bota e tatuazhit ka njė histori tė sajėn, reflektime preēize tė simboleve dhe njė shumėllojshmėri stilesh mes tyre. Njė zgjedhje me plot bindje duhet tė ketė pėrmbajtje tė gjithė kėtyre elementeve. Nė rast se nuk dėshirohet tė kapet simboli, kėshilla mė e mirė ėshtė tė zgjidhet njė vizatim estetik dhe nė pėrpjestim tė drejtė me trupin.
Vendos pjesėn e trupit ku doni tė bėni tatuazhin duke u kėshilluar edhe nga tatuatori qė do tė ekzekutojė veprėn dhe duke marrė parasysh qė nė pjesė tė ndryshme tė trupit mund tė bėhen tatuazhe tė ndryshme.
Zgjidhni me kujdes tatuatorin qė arrin sa mė mirė idenė tuaj dhe zbuloni mėnyrėn e tij tė punės nėpėrmjet fotove tė tatuazheve tė mėparshme qė ai ka kryer gjatė karrierės sė tij. Njė profesionist ėshtė i aftė tė punojė nė bazė tė rregullave shėndetėsore dhe ėshtė i aftė tė japė kėshillat edhe nė vazhdimėsi pas bėrjes sė tatuazhit.
Besojani lėkurėn tuaj tatuatorit nė mėnyrė qė ai tė punojė me qetėsinė mė tė madhe duke tė garantuar punėn qė ju keni kėrkuar.
Periudha mė e mirė pėr tatuazh ėshtė nga shtatori deri nė maj. Edhe pse ėshtė dėshira pėr tatuazh gjatė muajve tė verės nuk ėshtė e kėshillueshme. Pėr 6 muaj tatuazhi i ri nuk duhet tė ekspozohet nė diell dhe nėse bėhet duhet qė patjetėr tė jetė i mbuluar me krem mbrojtės.Kuroni tatuazhin sipas kėshillės sė tatuatorit duke marrė parasysh se pėrgjegjėsia e tatuazhit tė ri ėshtė vetėm e juaja. Kujdes tė madh duhet tė tregoni gjatė javės sė parė.
Nga momenti qė keni bėrė njė tatuazh, jeni futur menjėherė nė botėn e tatuazheve kėshtu qė mbajeni atė me krenari.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi