Pėr kėmbė tė pėrsosura

Shko poshtė

Pėr kėmbė tė pėrsosura

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:04

Ardhja e kohės sė ftohtė nuk do tė thotė se duhet tė fshiheni nė tėrėsi nėn rroba, sidomos nė rast se pėrgatiteni pėr njė eveniment solemn.
Verėn qė lamė pas e kanė pėrshkuar minifundet dhe pantallonat e shkurta, prandaj pse tė mos e pėrfundojmė vitin nė kėtė ritėm. Nėse planifikoni qė nė raste tė caktuara tė vishni fund ose fustan, atėherė duhet tė bėni gjithēka qė tė shkėlqeni.

Krem pėr vetėnxirrje
Tė gjithė e dimė mirė se teni i nxirė mbulon mangėsitė. Nė mėnyrė qė ta ruani ngjyrėn tė cilėn me mund tė madh e keni fituar gjatė verės, freskojeni atė me krem, losion ose qumėsht pėr vetėnxirrje. Kjo do tė mbulojė edhe shenjat mė tė vogla dhe do tė theksojė tonusin muskulor qė ėshtė aduti kryesor i kėmbėve tė bukuraVezullues pėr trup
Ėshtė e pabesueshme se si grimcat e vogla vezulluese mund tė nxjerrin vetėm mė tė mirėn nga kėmbėt tuaja. Vendosni krem ose losion nė pjesėn e pėrparme tė kėmbės. E vetmja qė duhet t’i kushtoni vėmendje ėshtė qė tė zgjidhni produktin qė do tė qėndrojė nė lėkurė dhe jo nė tesha, sidomos nėse planifikoni tė vishni diēka tė bardhė.

Rroja
Edhe pse depilimi ėshtė mė i preferuar te femrat, mos e nėnvleftėsoni fuqinė e briskut tė rrojės. Rroja e freskėt kėmbėve tė lėmuara u jep efekt tė posaēėm. Nėse planifikoni tė paraqiteni nė njė eveniment solemn, nė vend tė depilimit zgjidheni briskun. Qitni shkumė hidratuese ose xhel pėr dush, briskun lageni mirė me vaj ulliri, ndėrsa qimet pritni nė drejtim tė kundėrt me kahun e rritjes.Take ngjyrė pudre
Taket klasike me ngjyrė pudre kanė qenė hit kėtė vit. Pėrveēse ngjyra neutrale dhe e butė do ta lė qė nė pah tė dalin kėmbėt tuaja, takja e lartė do t’i zbukurojė edhe mė shumė vizualisht.

Ēorapė najloni
Edhe pse shumica e femrave i shmangin, ēorapet e duhura tė najlonit mund tė bėjnė mrekulli. Kėtė trend e kanė ripopullarizuar Kate dhe Pippa Middleton, dhe ėshtė mėnyrė e shkėlqyer pėr tė mbuluar mangėsitė nė kėmbėt tuaja. Zgjidhni ato tė holla me pakėz shkėlqim, ndėrsa qė tė mos dukeni si gjyshe, shmangni ngjyrat shumė tė ēelėta dhe shumė tė mbyllėta, dhe zgjidhni nuancėn e cila ėshtė njė ose dy tone mė e errėt se ngjyra natyrore e lėkurės suaj
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2676
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi