Jane thjesht kujtime.....

Shko poshtė

Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:44

Adoleshenca.....

Mosha e pjekurise,e zgjuarsise,e pasionit dhe e dashurise.Sa moshe e bukur,po aq delikate,nje moshe e rendesishme ne jeten e njeriut.Mesa duket zoti adoleshentet i ndan ne baze te interesit dhe te sjelljes.

Jeta.....
Kisha lindur per te vuajtur,kisha lindur per te qare,per te pas gjak dhe lot te sinqerte ne dy syte e mi.Kisha lindur per te ndihmuar te tjeret;dhe un kur te kisha nevoj per ta,te me kthenin shpinen.Kisha lindur per te tiu dorezuar fatit aq shpejt dhe per tu bere lojtarja e saj kryesore.Apo kisha lindur per te lar mekatet e te tjereve?Kisha lindur per te ndryshuar nga ajo qe kam qene dikur,kisha lindur per te shpresuar se nje dite rrezet e diellit do te ma largonin erresiren e perjetshme.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:45

Sa deshire kam te degjoj nga me te rriturit historite e tyre te dashurise;te di sesi jan njohur,a kan pasur turp apo emocione?Para ca javesh teksa mora gazeten paloma,lexova tek historite personale,nje histori dashurie qe kishte triumfuar mbi gjithshka.Teksa po e lexoja thash me vete;O zot,me bej qe kur te rritem edhe un te perjetoj historine ketyre te dyve.Edhe pse vet realisht nuk kam pas fat;pasi dikush nderhyri ne punet e mia dhe mi la enderrat e romances dhe pasionjit ne mes.Besoj se edhe un nje dit do perjetoj ate ndjkenjen e mbinatyrshme qe quhet dashuri.Kjo ndjenje e embel dhe dhe e rrethuar nga pasioni,do preke ne te ardhmen telat a zemres time.Trimfon dashuria,edhe pse jan te pakte ato djem qe e duan nje vajze per seriozisht,por ne te shumten e rasteve(opinioni i te tjereve)na ben qe te lendojm personin qe gjendet ne krahun tone,ose i prishim atij/asaj enderrat per te ardhmen,duke then thjesht fjalen;"Lamtumire..."......
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:45

Shum her kam menduar sesi do ishte jeta ime nese sdo ishte treguar aq e sinqerte me disa njerez.Do mundohesha te mos beja gabimin,qe bera dikur.Mos valle un do laj mekatet e te tjereve?Ndonjehere mendoj,se kam ndryshuar shum si nga pamja edhe nga sjellja.Po ta shoh,nme kendveshtrimin si me shohin te tjeret dhe sesi me vleresojne;me duket vetja e perhumbur ne krahasim me ta.Edhe nese me lendojn(me prekin aty ku nuk duhet)bej sikur nuk shikoj,ose sikur nuk i degjoj;u hap krahun dhe vazhdoj perpara.Nuk kam frike;thjesht kam respekt per te tjeret(edhe pse vec nje pakice e meriton);nuk dua te lendoj askend edhe pse me lendojn.Endem neper erresire per te gjetur pak strehim per te mos qare;per te mos qendruar e vetmuar.Perpiqem qe te eci perpara me hapin e kohes;perpiqem qe te jem njekohesisht me te tjeret;perpiqem qe te mos jem aq e merzitshme dhe te lej tew kaluaren e trishte pas kraheve.Perpiqem qe te jem dikushi;perpiqem shume qe te mos qaj ndonjehere;perpiqem qe te jem e forte;edhe pse realisht thell ne shpirt jam shum e dobet.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:45

Edhe pse me zemer cop-cop mbijetova.....

Se do te ishte jeta aq e trishte per mua kete se kisha menduar kurre;se do vinte nje dit qe vdekjen do kerkoja;se do vinte nje moment kur un te dehesha nga lotet e vetmise dhe nga duhani;se do vinte nje moment ku do doja qe gjithshka te mbaronte e te shuhej,te me dukej sikur un jam ne enderr dhe jo ne realitet;se do vinte nje moment ku urrejtja dhe tradhetia do me gerryenin shpirtin;se do vinte nje moment ku sdo shihja askend me sy;se do vinte nje moment ku te gjitha kujtimet e hidhura mund te permblidheshin nje flet ditari te vetme;sa shum kam vuajtur;qe e vogel kam qen tip i mbyllur ne vetvete,kam qen si pun cuni;po se do shkoja drejt vdekjes dhe do te rikthehesha perseri ne jete as ket se kisha menduar;kam qen ne klas te dyte kur pesova aksidentin e tmerrshem qe mund te me kushtonte edhe vete jeten;me ne fund fale ndihmes se mjekeve dhe fal zemres time te forte arrita te shpetoja;ishte dashur ky aksident i mallkuar per ti vertetuar babait(fatkeqesisht nuk jeton me)qe ti tregoja atij se un jam femija e tij,dhe jo kopile(sic thoshte halla);pasi grupi i gjakut tim kishte dal si ai dhe jo si e mamit(pasi nevojitej gjak);e kujt ia merrte mendja se ne familjen time do ndodhinin gjera te trishta serish;pas 6 vitesh babai humb jeten;po ne te njejten koh edhe dashurine time ma moren;e cme mbetej tjeter,vec te kerkoja vdekjen;u stressova aq shum saqe u shnderrova ne nje skizofrene;pija duhanin,alkoolon,flisja nje fjalor te piste,nuk mesoja,vec qaja.;te keqet e mia skishin te sosur pasi humba cedhe miken(ajo iki ngfa mua);mbijetova,mbijetova fal vullnetit dhe guximit per tua ndryshuar te tjereve opininin qe kishin per mua;urrejtja dhe vetmia jan aleatet e mia me te medha;ah sa e dua vdekjen pasi ajo esht e vertet e bukur,ndersa jeta esht genjeshter e bukur.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:46

I BERA NJE PREMTIM VETES,QE EDHE FAL MUNDJEVE DHE SAKRIFICAVE DO TI BEJ BALL JETES;DO VAZHDOJ PERPARA DHE DO KRENOHEM SEPSE MBI TE GJITHA UN JAM VAJZE ME VLERA(VAJZ E SJELLSHME)MBI TE GJITHA FAL EDUKATES SE NENES DHE DASHURISE SE SAJ UN NUK MUND TI BEJ KEQ ASKUJT EDHE PSE DISA E MERITOJNE;NUK DO QAJ PASI I DHASH FJAL ZEMRES QE MOS TA LENDOJ ME SHUM NGA SA ESHT LENDUAR;I THEM VETES MOS SHIKO GJITHMONE ANET NEGATIVE,POR SHIH EDHE ANET NEGATIVE;SHIKO SE TE PAKTEN JE SERISH NE JETE DHE JO E MBULUAR ME DHE TE ZI;TASHI E KUPTOJ SE KUSH NA KA DASHUR E KUSH JO;TASHI E KUPTOJ SE CILET JAN NJEREZIT E MI NE TE VERTETE;TASHI E KUPTOJ QELLIMIN E JETES DHE PO KUPTOJ EDHE QELLIMIN TIM SESI TI BEJ BALLE ASAJ;EDHE PSE KAN KALUAR SHUM VITE SERISH AI AKSIDENT I MALLKUAR ESHT NJE MAKJTH QE ME SHOQERON CDO HERE;DO VAZHDOJ SERISH PERPARA PER TE JETUAR DHE DO BEJ SIKUR MOS TE KISHTE EKZISTUAR ASGJE.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:46

Sa e veshtire qenka te shkruash thjesht disa rreshta te bashkangjitura qe te foromsh disa fraza jete.Por,me e trishte qenka kur i lexon dhe nis e qan,pasi kohet e shkuara te bejne te mos vazhdosh fare perpara pasi esht e pamundur te harrosh kujtimet.Me thon jeta vazhon,po ce du jeten ku skam njerezit qe dua pran,por kam do njerez qe as si shoh dot me sy dhe jo me te rri dot me ta.Qenka e trisht te provosh humbjen,qenka e trisht te mundohesh te vrasesh veten,qenka e trisht te jesh e forte kur ne realitet je frikacake dhe ke frik nga cdo gje.Sa tmerr qenka te rrish ne monotoni,te besh te gjith ditet te njejten gje,qe ben cdo dite;sa e veshtire qenka kur te tjeret te shajn dhe te hedhin fjal me kunja;te pakten ne at klas ku jam i kam dy alete qe me mbeshtesin,i kam dy vajza qe ma duan te miren;kam edhe nje nene qe esht sakrifikuar shum qe te mos me mungoje asgje,kam edhe nje moter qe edhe pse zihem me te me do edhe e dua,kam edhe nje vella qe edhe pse esht ca si i vogel,nuk duron te shohe ndonje njeri qe tia hedh syt drejt se ia hedh dhembet ne tok;kam edhe nje djal tezje qe esht yll(po mvjen habi) poasi nuk qenkam vetem pasakam njerez qe i dua dhe qe me duan;por serish un ndjej ende zhgenjim ne zemer edhe pse shpeshere nis te mendoj derisa te me kepuse gjumi ne fleten e ditarit.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:46

Dikur(motra), ndera sot rivale te perbetuara.....

Se jeta do te tallej serish me mua,ket kurre se kisha menduar.Se kisha menduar se personi qe gjendej pran meje mund te me tradhetonte ne ate menyre,duke me sjell lot dhe trishtim.Se do bija ne dashuri qe ne mosh te vogel,edhe do kishte thjesht kujtime te hidhura as ket se kisha menduar.Kan kaluar tre vite dshe akoma ajo tradheti e pabese me lendon ne shpirt.Kan kaluar shum gjera,por ende me dhemb ne shpirt sesi mund te ma bente ajo nje gje te tille e gjoja me konsideronte moter,si mundi ajo te me ngul nje thik mbas shpine kur un e kam ndihmuar shum here ku ajo kishte nev oj per mua.Ishte dhjetor i 2006 kur duke ecur rrugeve te qytetit,vura re se nje djal sa mosha ime po me shikonte;meqe jam e turpshme ula koken dhe u skuqa ne fytyre ai sikur e kuptoi dhe qeshi.Ishte ne shkollen tjeter,dhe quhej A.ishte pak me i gjat se un,por ishte shum i bukur;ia mesova emrin dhe me pelqente shum ai djale.Sa here qe e shihja dhe me shikonte ndjeja nje rrahje te fort ne zemer,sikur ajo po me dilte nga zemra.Me ne fund vendosa qe sekretin tim qe po e mbaja ne zemer,ti kerkoja ndihme(vajzes se halles)sesi te afrohesha me te,pasi ajo e njihte me shum se une.Ajo me tha se do me ndihmonte,por ne te vertet ma futi nga pas.O te shoh un te lidhur me A.,ose plas;thoshte shpeshere.Nga njera ane mua me thoshte te tjera gjera,e nga ana tjeter atij i dhuronte puthje pa fund;dhe rrinte me te.Vec nje dit i vjen nje mesazh asaj nga A"te dua shum,te kam zemer,do vish te me dhurosh me caste pasioni sic me dhurove mbreme";kur e pash ngriva ne vend,nuk dija se cfare te beja,e pash njeher cesht kjo pun?Ne sikure jemi motra;i thash;ajo u mundua te ma shpjegonte,ndersa un ika dhe shkova ne shtepi me vrap dhe gjith rruges po qaja si e marre.Si ka mundesi qe ajo te ma punonte keshtu,si ka mundesi kur ajo ishte e vetmja qe i ndaja sekretet;per faj te asaj bushtres u zura edhe me miken time te vertete,pasi kam menduar se ajo po me mashtronte por jo se po me thoshte te verteten.Ajo shkoi e i tha atij,qe gjoja un paskam dashur ti ndaj,dhe jo se un e doja me shpirt ate djal;sa kam vuajtur vec nje zot e di,sa lot kam derdhur vec ai e di,sa kam vuajtur vec ai e di;u bashkova ket vit me kusheriren per te marre hak,.por nuk u lodha pasi vet jeta e asaj u hakmarr me te"Nuk marr hak,por te kthej nderin"..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:47

Kur kujtoj ndonjeher se cfare kam ber ne te shkuaren mew vjen per te qare,ndonjehere me vjen per te qeshur.Kam qen tip cuni,kam qewn femije i prap;nuk mendonin njerezit se isha vajz,por se isha djale.Por,ndryshova shum,kur rashe ne dashuri;ndryshova per at mosmirenjohesin dhe ne fund zgjodhi dike tjeter perpara meje;nga njera an nuk me vjen keq qe desha dike qe ai qe e dinte se ekzistoja,por me vjen inat qe ndjenjat e mia,i mesoi tjeter kush dhe ne fund me nguli nje thik mbas shpine.Por,kjo koka ime serish nuk mbush mire,pasi sinqeritetin,ndershmerin,dhe thjeshtesin ti marrin per dobesi ne ditet e sotme.Shpeshere jam munduar qe ta mbaj veten,te mos u them te tjereve ate qe meriton,te mos merrem vetem me kujtimet dhe me zhgenjimet qe me ka dhen jeta;shpeshere perpiqem qe mos te hesht,ose perpiqem qe te arrij gjithshgka me mund e djerse.Por,serish fati nuk me braktisi,me dha edhe nje shanc tjeter,per te jetuar serish,me dha edhe njeher shancin qe tia filloj nga e para,dhe mos ta vras mendjen per te kaluaren e dhimbshme...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:47

Jam munduar shum here qe ti jap vetes forca per te vazhduar perpara;por serish nderhyn dikushi ne punet e mia dhe me ben qe ti ndryshopj planet totalisht.Ndonjehere e bej veshin shurdh,nese nuk me pelqen ajo cka thon per mua,por serish nuk u vej re fjaleve qe thon per mua;pasi nuk jam tip qe ua vej veshin thashethemeve.Jaan thjesht kujtime te cilat te lendojn,jan ca kujtime qe me bejn te kthej koken pas dhe te mos e harroj se nga vij;jan thjesht ca emocione te trishta qe kam kaluar kohen e shkuar;jan thjesht ca pika gjaku qe bien mbi letren e shkruar;esht thjesht nje trendafil qe sapo ka lulezuar dhe po vyshket.Jan thjesht ca paragjykime te pabaza,jan thjesht ca gjera qe me bejn te jem me e forte se kurre,jan thjesht ca makthe qe bejn qe un te kem kujdes nga e ardhmja dhe te mundohem te pergatitem,per ndonje surprize te pakendshme qe do te me afroje fati.Jan thjesht ca njerez qe ska me cfare te merren tjetrt,por do te merren me jeten private te te tjrereve.JAAN THJESHT CA RRUGICA te erreta, qe perpiqem ti ndricoj me an te shpreses dhe me an te guximit;esht urrejtja e tmerrshme ajo qe me ben te harroj shum njerez,te harroj cdo kend dhe ka ardhur koha te kujdesem vec per veten time;jan thjesht ca fjalk te shkruara ne nje leter te zakonshme;jan ca.......
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:48

DIKUR ME POSHTERONIN,NDERSA SOT DUAN TE JEN MIQTE E MI....


SA IRONIKE QE ESHTE JETA NDONJEHERE;CFARE LOJE TE PISET QE BEN FATI ME NE NDONJEHERE.SA GJERA NDRYSHOJN,SA E GEZUESHME ESHTE NDONJEHERE JETA;PASI TE BEN TE SHOHESH SDE KUSH ESHTE NE ANEN TENDE DHE KUSH JO.KAM QEN ME E VOGEL,KAM QEN TIP CUNI KAM QEN TIP MELANKOLIK GJITHMONE(I MBYLLUR NE VETVETE,E QAJA SHPESH),KAM QEN NJERI QE NUK PERZIHESHA ME TE TJERET,KAM QEN NGA ATO NJEREZ QE SHIHJA VETEM TEREZIN TIME DHE NUK MERRESHA ME PUNET E TE TJEREVE,SHIHJA HESAPIN TIM.KUR KAM QEN NE 9-CARE NJEREZIT MENDONIN SE ISHA DJAL DHE JO VAJZE,PASI GJITHMON VISHJA TUTA SPORTI(CUNASH NIKE,ADIDAS ETJ...)EDHE TRIKO TE GJERA.POR,KAM QEN NXENESE SHUM E MIRE NE SJELLJE EDHE NE MESIME.NE KLASE KISHA DO VAJZA QE JU DUKEJ VETJA SHUM TE BUKURA,NE REALITET NUK SHIHESHIN ME SY DHE LYHESHIN E VISHESHIN NE MENYRE SKANDALOZE.KISHIN NJE ZAKON QE MUA ME OFENDONIN.;JA KJO FSHATARJA QE SKA GUSTO E NUK DIN TE VISHET,PFFFFFFF TAMAM SI CUNAT JE;-ME THONIN SHPESH;MIREPO UN KAM NJE ZAKON QE MBO TE FIKSU SE JE NJERI I KEQ TA HARROJSH SE ME MUA NDEREQESH ME.NEJSE ME DHIMBNIN SHUM FJALET NE SHPIRT QE ME THONIN,POR NUK JU JIPJA FARE RENDESI,POR SHIHJA MESIMET DHE PRANDAJ GJITHM ON DILJA MIRE NE PROVIME...E KUPTOVA SE ATO E DUAN DICKA QE TUA MBYLLJA GOJEN,POR SERISH NUK FLISJA JO SE KISHA FRIK,POR LODHESHA KOT SEPSE ATO VEC ME OFENDIME DO MERRNIN VESH,MNE GJERA TE TJERA KOT MUNDOHESHA.MBAROVA NENTEVJECAREN,.DHE PARA SE TEW HYJA NE GJYMNAZ VERES U ZBUKUROVA EDHE NE PAMJE EDHE U PJEKA ME SHUM(U POQA NGA TRUT E KOKES).TEKSA PO KALOJA NJE DIT,VEC NJE ISH SHOKU IM I KLASES HAPI SYTE SE MOS PO I FLISJA,AS QE IA FISHLLEVA.TASHI TE GJITH ATA QE ME OFENDONIN DIKUR DUAN TE JEN MIQ ME MUA,CE DO SE UN NUK MBAJ PER MIQ E MIKESHA DO INTERESAXHINJ DHE DO THASHETHEMEXHINJ....EHE NUK I DIHET FATIT JO....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:48

SINQERITETI VS/MASHTRIMIT.

TEKSA PO RRIJA NJE DIT,MORA DITARIN DHE NISA TE SHKRUAJA,QE SHUM NJEREZ KAN DESHIRE NJEREZIUT E SINQERTE,POR AS VET NUK JAN TE SINQERTE.SHUM NJEREZ E PELQEJN TE BUKUREN,POR NUK JAN TE BUKUR AS VETE,SHUM NJEREZ E PELQEJN THJESHTESIN,KUR NUK JAN VET TE THJESHTE.SHUM NJEREZ E PELQEJN EMBELSIN,POR NUK JAN TE EMBEL VETE.POR, GJETA SE CFARE TE SHKRUAJA PER SINQERITETIN DHE MASHTRIMIN.TE SHIHJA SE KUSH KISHTE ME SHUM FAT NJE NJERI I DREJTE,APO NJE NJERI MASHTRUES.E CNA QENKA SINQERITETI?PO MASHTRIMI?TE DYJA JAN GJENDJE SHPIRTERORE TE NJERIU,JAN GJENDJE E TE MENDUARIT DHE TE SJELLJES SE KARAKTERIT.E CIA VLEN TE JESH E SINQERTE,KUR TA MARRIN PER DOBESI DHE TE BEJN PUCIN PAS KRAHEVE.PO TE ME SHOHESH MUA DHE RIVALEN TIME NDRYSHOJM SI NATA ME DITEN,MADJE AJO KA PASUR ME SHUM FAT SE UNE,IA KA DAL GJITHMON MBANE DUKE GENJYER,DUKE E SHPETUAR VETEN DHE DUKE U MUNDUR QE GTJITHMON TE DAK ME E MIRA SE UNE.UN NUK E DI SE KU E MERR AJO GUXIMIN TE FLAS PER MUA NE ATE MENYRE,PARA SYVE TE KAM MOTER;E NGA PAS KJO ESHT KOKRERA E KURVES K,UR REALIASHT UN NUK JAM E TILLE.OSE QE RRIN TRE ORE PARA PASQYRES QE TE LYHET E TE NGJYHET,NE VEND QE TE RRIJE E THJESHTE.NEJSE NUK DUA TE ZGJATEM ME SHUM;POR SINQERITETIN,EDUKATEN,TOLERANCEN,THJESHTESIN,NDERSHMERIN,QETESIN TI MARRIN PER DOBESI NE DITET E SOTME....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:49

I VURA VETES NJE SYNIM QE TE ECJA ME TUTJE,EDHE PSE SHPESH SHUM PERSONA JAN MUNDUAR TE ME SHKELIN ME KEMBE.SHPESHERE KAM QARE FSHEHURAZI,NGA FJALET QE ME LENDONIN THELLE NE SHPIRT;DHE NGA ANA TJETER SILLESHA SI KUR ISHA E LUMTUR,EDHE PSE NE TE VERTET ISHTE THJESHT NJE BUZEQESHJE E SHIRUR.NUK ESHT SE JAM TIP INTERESANT DHE GJITHMON ME KA PELQYER VETMIA,Q KJO GJE KA CUAR TE LARGOHEM NGA SHUM NJEREZ,PASI VETMIA ME BEN TE REFLEKTOJ PER ATE QE NDJEJ....THELLE NE SHPIRT ENDE SHPRESOJ SE DO VIJ AJO DITE,KUR LOTET TI NDALOJ,KUR SERISH NGA E PARA TIA FILLOJ,TE VIJ AJO DITE KUR TE GJITH TE ME RESPEKTOJN,KUR TE GJITH TE ME URREJN(SE UN REALIZOVA ENDERREN).DO VIJ AI MOMEENT KUR TE VRAPOJ NEPER FUSHAT E BLERTA SIC BEJA DIKUR NE FSHAT,EDHE ERA E LEHTE ME PERKEDHELTE FLOKET,DO VIJ SERISH AJO DIT KUR PRISJA ME PADURIM TE TAKOJA KUSHERIRIN TIM DHE TE BEJA SHAKA TE SHUMTA ME TE,DO VIJ SERISH AJO DIT KUR DERI NATEN VON QENDROJA JASHTE,DHE NUK KISHA FRIK,DO VIJ SERISH AJO DIT KUR TE LUAJ SERISH FUTBOLL,DO VIJ SERISH AJO DIT KUR UN BEJA SHAKA TE SHUMTA,DO VIJ AJO DIT KUR FIKSIMI IM ISHTE TE NFACMOJA GOCAT;PASI ATO MENDONIN SE UN ISHA CUN DHE JO GOC;DO VIJ SERISH AJO DIT KUR I PROPOZOVA GOSES SE HUAJ DHE UN U ZURA ME TE VELLAIN E SAJ PASI I THASH;-'GEZOHEM QE PO TE NJOH I DASHUR KUNAT'DO VIJ DIT TE BUKURA E ME TE BUKURA;POR KUR TE VIJN KETO DITE UN NUK DO TE JEM ME.....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:49

CIGARJA DHE VETMIA(ALEATE) KUR TE TJERET ME DHAN DUART...

GJITHMON I KISHA INAT NJEREZIT QE PININ DUHAN;DHE ME DUKESHIN TE CUDITSHEM NJEREZIT QE RRININ VETEM.NUK E KISHA MENDUAR KURRE SE NJE DIT EDHE UN DO ISHA MANIAKE SMOGU,DHE DO ISHA E DASHURUAR ME VETMIN.AS QE ME KISHTE SHKUAR NE MENDJE QE TI DEGJOJA EREN DHE JO ME TE PIJA NGA 15 CIGARE NE DITE.KAM QEN GJITHMON NJERI I VETMUAR,DHE PER KET ARSYE NUK ME PELQENIN KURRE MBREMJET.PO DO THONI JU KU I GJEJA LEKET QE PIJA DUHANIN?FARE E THJESHT,MAMI I SHKRETE ME JEPTE LEK QE TE BLIJA NDONJEHERE NDONJE GJE QE ME DUHEJ,OSE TE SHKOJA NE MBREMJE.UN NUK SHKOJA,POR BLIJA PAKETEN DHE SHKOJA NE LULISHTE DHE QASHA EDHE PISHA NJEKOHESISHT.SHUM HER MERRJA NJE TEL.ME MUZIK DHE DEGJOJA KENG TE TRISHTA,PASI ATO ME BENIN ME SHUME SHOQERI.MADJE EDHE MIKEN TIME E BERA SMOGXHIJE SI VETEN TIME,PASI U SHOQERUA ME MUA;DHE NGA FRIKA SE MOS AJO TREGONTE GJE EDHE ASAJ I JEPJA DUHAN.SHYQYR ZOTIT QE KA 8 MUAJ QE E KAM LEN;E MORA GUXIMIN NJE DIT DHE I THASH MAMIT TE VERTETN.AJO ME PA NJEHER DHE THA;PO JO MOJ BIJE;SE TE BEN DEM.DUHET TE BEJ SHUM TE MIRA PER TE LAR MEKATIN QE KAM BERE ME PUNEN E DUHANIT,DHE ME PUNEN E VETMISE,APO HAKMARRJES....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:49

DO TE IK NJE DIT,POR NUK DO ME NGEL HATRI PER ASGJE PASI TE GJITHA DESHIRAT MI KAN PLOTESUAR ME TE MIRE E ME TE KEQ.AS QE ME BEN TE MENDOJ SE CTHON NJEREZIT PER MUA,AS QE ME INTERESON SE KUSH ME DO E KUSH NUK ME DO.AS QE ME INTERESON SE KUSH ME KA INAT,AS QE ME INTERESON SIKUR TE MEW KTHEJNE TE GJITH SHPINEN,UN DO VAZHDOJ PERPARA.KESHTU QENKA TE JETOSH NE KET BOTE TE MALKLKUAR,TE JETOSH NE NJE BOTE INTERESAXHINJ,TE JETOSH NE NJE BOT INJORANTESH KU TE PARAGJYKOJN PA TE NJOHUR.E DI CFARE JAM LODHUR NGA KETO IDE KOTI NE KOKE,DHE DO VIJ NJE DIT KU DO TU JAP FUND TE GJITHA VUAJTJEVE QE KAM KALUAR NE JETEN TIME....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:50

KAM MENDUAR SE E KISHA GABIM,KAM MENDUAR SE DO ISHTE THJESHT NJE KUJTIM.KAM MENDUAR SE JETA NUK DO ME SFIDONTE NE KET MENYRE,KAM MENDUAR SE FATI NUK DO TREGOHEJ I PADREJTE ME MUA,KAM MENDUAR SE GJITHSHKA DO MERRTE FUND SA TE HAPJUA E TE MBYLLJA SYTE.OSE MU DUK SIKUR ISHTE GABIMI IM,QE BERA AT SJELLJE DHE LASH KOKRREN E NAMIT,NUK PO ME BENTE ASPAK PERSHTYPJE SE TE GJITH KISHIN KTHYER KOKEN DHE PO ME SHIKONIN MUA NE AT MENYRE;ISHA EGERSUAR NE ATO CASTE,ISHA GATI PER TE SHPERTHYER NE LOT,POR SERISH E MBAJTA VETEN;U QETESOVA DHE PO MENDOJA SE KU TE FUTESHA,KU TE ARRATISESSHA;TE SHPETOJA KOKEN SE KESAJ HERE E HENGRA ME TE VERTETE;....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:50

NDOSHTA DIKUR KAM MENDUAR SE DO ISHTE ME MIRE,QE GJITHSHKA TA HIDHJA PAS KRAHEVE DHE TIA LEJA KOHES SE SHKUAR.POR JO KOHA PO KTHEHET SERISH SI DIKUR,MADJE KESAJ HERE ME KEQ;MOS NDOSHTA KAM GABIM UN APO MOS TE TJERET PO TALLEN;OSE NDOSHTA JAM MESUAR VET QE MOS TI BEJ GJERAT AQ TRAGJIKE SA I SHOHIN TE TJERET;UN ECI DHE VAZHDOJ PUNEN TIME ATA SHOHIN SERISH DREJT MEJE;UN SHOH PUNEN TIME ATA ME PERGOJOJNE.SE CDUAN NJE ZOT E DI,MOS VALL DUAN QE UN TE JEM SI ATA,TE JEM NJE TRAPE DUAN;JO SE UN DOLA ME E ZGJUARA DHE ME E VECANTA NE FISIN TIM,ME XHELOZOJN SE UN JAM TAMAM DHER SHKOJ NE SHKOLL PER TE MESUAR,JO PER TE NDENJUR ASHTU SIC RRIN ATA;NUK E VRAS MENDJEN JO"QENT LE TE LEHIN,KARVANI TE ECE PERPARA"MBRAPA THON SE UN SKAM SHOQNI E LLOGJE TE TJERA....
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:50

Nuk jam egoiste.....

Me thon egoiste.E pse qenkam egoiste?U kush isha dhe kush jam.Dikur kam qen femij i qete,i urte nje vajz perfekte;ndersa tashi kam ndryshuar totalisht.E cila esht arsyeja?zili,tradhetia,urrejtja;dy her i kam shpetu vdekjes,heren e trete do te me marr pran vetes;ce dua ket jet te kot;jam e sigurt se pa bere 18 vjece un do vdes;do iki nga njerezit qe me urrejn;do iki ngfa kjo jet e do shkoj aty ku esht me qete;me thojn ske ndjenja,ske shpirt,je zemergur;je goc e keqe;e un cbej si budallaqe nis te qaj,nis te shkruaj keto rreshta ne ket fletore koti;e di se mbasi kthej shpinen un flasin gjithm on e me teper;po mu as qe me intereson;nis te kendoj oe te them ndon je fraze dashurie;ja filloi kjo e dashurumja e fillojn te flasin nga pas shpine shtrigat;ctu bej ketyre kujtim eve te tmerrshme qe po ma hajn shpirtin;po ma tresin zemren;po me shkallojn;po me quajn hutaqe;me quajn legene;vall cu kam ber;nuk jam egoiste;por kujt ti dhuroj dashuri sepse nuk e meritojn ;keta duan te besh kyrven dhe pastaj te ta varin;cesht ky stress se me cmendi nuk jam egoiste,nuk jam egoiste
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:51

Kushtuar njonit qe i duket vetja i bukur......)


Un jam goc as;kam shum klas;mos me bej te zgjuarin se ne shpull ta kercas.
Po don emrin tim;
po deshe ta jap me shkrim.
Nuk jam e shemtuar por e bukur un jam;
pse je xheloz se ne zemer nuk te kam.
Ben te zgjuarin duke ber si interesant,
si nuk e kupton se je arrogant.
Me bej nje favor,
kur te flasesh me mu pastro at fjalor.
Nuk jam goc e keqe;
por jam disi qeflie,
jam disi smogxhije.
Jam ma e mira e te mirave,
u jap fund miqesive te shtirave.
Nese do me me gjet;neper forume qendroj,
nese do add e f po ta tregoj,
Nuk me intereson dashuria jote sepse ti je budalla;ti ske ditur dhe sdo te dish te duash kurre;
zemra ime nuk esht hotel qe brenda saj kush nuk hyn e kush nuk del.
Jam e vecante se nuk jam si ato kurvat e ndyra
sepse jam me nje dhe jo me 3-4 fytyra.
Jam smogxhija e partizanit,
jam ajo goca qe ti dhash fund planit;
jam mafioze nga dora te rreshqas,
ama nuk jam si ti qe ke ngel ne klsas;
jam goc per se mbari
jo si ti qe je vari.........
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:51

(SORRY QE TMBAJTA ME RRENA POR JAM TIP QE SBIE LEHT BRENDA)

SA IDIOT JAN NJE PAL MESHKUJ,NJE FOTOGRAFI TE NXJERRESH NE FB FILLOJN E TE MBUSHIN ME KOMPLIMENTA.NUK ESHT SE SJAM E BUKUR;TE GJITH THON QE JE YLL,POR NUK ME PELQEN PAMJA IME DUA TE JEM SHUM NDRYSHE;DUA TE JEM PAK A SHUM SI IRINA SHAYEK(EDHE PSE PAK A SHUM SDI AJO JAM);MUND TE JEM PAK RREBELE APO PAK KOKDERRE,POR NE REALITET JAM SHUM E ZGJUT DHE LLOGJIKOJ MIRE PARA SE TA BEJ DICKA.ZAKONISHT RRI NE FORUME DHE NE FB;PO AMA KAM QEF TE BEJ EDHE CA GALLATA ME DO CUNA QE KAM SHOK NE FB;MBASI BISEDOVA ME NJONIN FILLOU TU ME THAN;QE JO DASHURIA KSHU E DASHURIA ASHTU;UN KAM NJE TIP QE TA THEM GJEN NE SY DHE DUA QE TE MA THUASH NE SY;I SHKRETI KISHTE REWN KOK E KEMBE ME MUA;CTI BEJA UN,NEJSE I DHASH PAK FARE SHPRESE,POR REALISHT KISHJTE QEN NJE AI;SHYQYR QE I THASH FUND SHOQERISE ME TE;EJ SHYQYR QE IKU NJERI KUR IA FILLON TJETRI;MESHKUJT JAN IDIOTE.......
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:52

KUSH ME PARAGJYKON MUA

SA KEQ ME VJEN PER DISA NJEREZ QE JAN TE PAPUN TE SHKRETET E SKAN ME CA TE MERREN DO DETYROHEN TE MARRIN TE TJERET NEPER GOJE;E KAM FJALEN PER DO GOCA NE LAGJEN TIME;SIPAS TYRE UN QENKA GOCA ME E DEGJENERUME E QYTETIT;NUK KAN CTE BEJN ME FJAL DO MERREN TE SHKRETET;ULEN TEK SHKALLET E PALLATIT DHE FLASIN NE VESH SI SHUSHUNJAT PER MUA;NUK JAN GANGSTERE SE PO TE JEN VIJH E MA THOJN TE VERTETEN NE SY;JO MBRAPA SHPINE SI LEGENE;VAJ HALLI KUR SHKON IMAGJINATA E TYRE UN TAKOJ CUNIN E XHAXHIT QE KISHA MBI 3 VITE QE SE KISHA PAR I HIDHEM NE QAF SE ME KISHTE MARR MALLI PER TE;GOCA E HUJ SHKON E MA BEN PER DASHNOR;CA JAN MOR KTO ROB KSHU;NJE SHAKA TE BESH TA MARRIN PER TERS;RUJE GOCEN I THON MAMIT SE AJO PO DEL DURSH;NUK SHOFIN KURVAT QE KAN TEK DERA POR PARAGJYKOJN;OSE DAL E LUJ FUTBOL ME CUNAT E LAGJES;KUKUKU KU KE PA ME LOZ GOCA FUTBOLL;CA JAN MOR KTO NJEREZ KSHU;PER JETEN TIME DO PYES UN;SE VRAS MENDJEN THJESHT SHOH JETEN TIME ATA TE FLASIN SA TE DUAN SE SME INTERESON ASNJERA....KOT NUK THOT QE QENI QE LEH NUK KAFSHON;NCNCNCNC NUK BEHET JETA ME TILL NJEREZISH..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:52

PERFUNDIMISHT JAM E POSHTER......

SA KAM NDRYSHU PER ZOTEN;E AS VET SE KUPTOJ ARSYEN.KJO NGJARJE KA NDOSH PARA CA VITESH.SHKOVA NE FSHAT E SKISHA CA ME BO;MORA NJE PAL TUTA TE CUNIT TE XHAXHIT,NJE TRIKO TE GJER TE TIJ,MEQE FLOKET I KISHA TE SHKURTRA SE KISHA ASPAK PROBLEM QE NGJAJA SI DJAL;NEJSE ATY ISHIN CUNAT TU LUJT FUTBOLL,MEQE UN JAM ASE NE FUTBOLL THASH TE LUAJA EDHE UN ME TO;NE FILLIM NUK ME PRANUAN POR ME PAS SHTIN EDHE NJEHER NGA FILLIMI SE ME KE TE BIJA NE LOJ;NEJSE TE GJITH MU PREZANTUANJ,ME PYETEN SESI QUHESHA;NJERI NGA ATO PER TE ME MBULUAR THA QUHET TIL.KY CUNI KETU QUHET TIL;NEJSE SHYQYR TEK ME SHPETOI AI;SE PER MOMENTIN ASNJE FJAL SPO ME BINTE NE MENDJE;ATY PRAN KALOI NJE GOC;POR E AJO DEBILE SE KUPTOI SE ISHA GOC POR MENDOI SE ISHA CUN DHE MU AFRUA.AFER MEJE ISHTE ULUR NEXHATI(NJONI I URTE I SHKRETI)NEJSE AJO ISHTE ME NJE MINIFUND TE SHKURTER;UN DOJA TA LARGOJA SE ME HUTOI;I THASH NEXHATIT DIL TI KETU E TE ULEM UN ATY;AI I DREJT U UL ATY;AJO GOCA U NGRIT NE AT MOMENT MIREPO UN SI HAROME I FUTA DURT E U ULA SERISH NE VEND;U NGRIT NEXHATI NE ATE MOMENT AJO U KTHYE DHE IA KERCITI NJE 5-SHE TURINJVE I POSHTER,I PAEDUKAT TE ME FUSESH TI DUART MUA;AI U KUQ NDERSA MU THASH SE ME RAN DHEMBET NE TOK;AI U KUQQQQQ TE NESERMEN I DOLA ASAJ I PROPOZOVA(SKISHA CA ME BO,DOSHA ME KALU KOHEN)AJO I THOT TE VELLAIT;E UN I THEM TE VELLAIT;O I DASHUR KUNAT GEZOHEM QE TE NJOH......AAHAHAAAHAHHA JAM E POOSHTER ...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:53

Lamtumire dashuria ime e pamundur....

Eshte hera e fundit qe do qaj per dashurin,esht hera e fundit qe dcderdh lot per nje djal;esht hera e fundit qe do shkruaj poezi;Esht hera e fundit qe do mendoj per diker,esht hera e fundit qe ta permend emrin tend.U njohem nepermjet chatit,dhe nepermjet chatit u ndame.Teksa po rrija ne chat,me vijn 3 pikpyetjhe nga ai;edhe ia nisme muhabetit;ai iswhte nga i njejti qytet me mua;ishte edhe me i gjat,edhe pak me i madh se un ne moshe;e pyeta nese me njihte me tha po;e pyeta nese e njihja me tha po;nrejse diten e pare sme tregoi gje;por me kalimin e diteve filluam te hynim ne muhabet me njer-tjetrin;saqe prisja me paduri te mbaroja mesimet,qe te futesha ne chat e te flisja me te;un e kuptova qe ne fillim se kush ishte;e dija se qe ne muhabet i dhash hall qe iushte ai vetem ai;nejse i tregoja se cfare beja,me tregonte se cfare bente;dashuria ime e pamundur i fillon emri me shkreonjen N....e kuptova se kush ishte;sepse sa hewre qe dilja un ai pas mejhe vinte,me shihte e mbante cigaren ne dore;dhe fillonte e mendonte;sa her kaloja nga lagja e tij,dilte ne dritare e me shikonte;madje shu her sillej edhe si budalla;siesi te binte ne syrin tgim;nje dit isha e merzitur dhe i tregova arsyen sepse isha;ai me tha;A shkojm ne te dy si burre e si grua?te dy jemi te bukur,jemi te mir dhe jemi ber pwer njeri-0tjetrin;un qesha dhe te thash nuk i dihet jetes,nuk i dihet fatit;nje dit me thon se ti kishe kryer marredhenie te pambrojtura me nje moshataren time,edhe ajo priste nje femij nga ty;o zot desh me ra te fiket,ndjeva nje shtrengfim ne shpirt,dhe thash tashi te humba me te vertete;por te pakten ti nuk e mohove,u tregove i sinqerte dhe me the se ashtu ishte e verteta;fillova te qaja,te nesermen kalova nga shkolla,un isha me stytr mbushur me lot ;nuk po e kuptoja se ku po shkoja saqe deh me shtypi edhe makina;me fal qe lotet si ndaloj dot;vet me the nuk te jap dot amtumire,por jam i detyruar te martohem me te per hir te femijes;ta dish se gjithmon ne zemren time do jesh vec ti;te dua me the;e u mundove te afroheshe;poor un te thash me lot ne sy;edhe nese ti nuk don at gocen te lutem harrome edhe qendro per hir te femijes me te;nuk dua te hyj ne mesin tuaj;po un te dua ty dhe jo atelme fal dashuria ime e pamundur jetofsh i lumtur me te;kushtuar cunit me te bukur te planetit(Nertil Hysa);lamtumire dashuri e pamundur..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:53

Armika me ndihmoi te gjeja qetesin ne shpirt...

Sa ironike esht jeta,kujt ia merrte mendja se ajo do me ndihmonte te bkaloja stressin e humbjes se madhe ne dashuri.Poi ecja,isha ulur ne nje stol aty ne lulishte;dhe po pija cigare duke e shoqeruar me lot qe me pikonin pa ndalim ne faqe;ajo kalon ,me sheh dhe vjen e me merr cigaren nga dora,me fshin lotet ne faqe dhe ulet perprara meje duke me ngushelluar me fjalet e saj;un i thash ti cke,te behet qefi qe me sheh teksa qajhe e sheh qe te gjith djemte jan njellloj,e sheh qe te gjith jan mashtruesa,e ti qe thua se ka edhe cuna te mir;te gjith legena jan;ajo me vuri doren ne qafe afroi ballin e saj tek koka ime dhe tha;qaj,shfryhu se lotet te bejn per mire,teksa po me thoshte keto fjal,edhe asaj i pikonin lotet ne faqe;me puthi ne faqe e u afrua te rrinte me mua;nga stressi vetem qaja edhe pij duhjan;ndersa ajo rrinte me veshtronte,nisi te kendonte nje kenge melankolike,per te shoqeruar dhimbjen e shpirtit;me pas u ngrittem dhe u nisem per te ecur ne nje vend me te qete;rruges njerezit me shihnin te habitur;pasi isha enjtur ne faqe edhe nga syte;detyrohesha te ecja me koken ulur;ajo me ndihmoi per ta kaluar ket gje;duke me dhen kurajo,duke me dhen force per te vazhduar jeten dhe per te gjetur dhimbjen ne shpirt;e falenderoj nga njera an;i jam mirenjohese nga njera ane...
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:54

Te nderuar anetre;tek kjo tem jan ca copeza kujtimesh nga ditari im personal;jan te gjitha ngjarje qe me ka ndodhur dhe ju lutem mos te me paragjykoni;me respekt dhe me sinqeritet jetmira nga burreli..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Jane thjesht kujtime.....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi