Ja ēfarė nuk duan femrat

Shko poshtė

Ja ēfarė nuk duan femrat

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:36

Kontrolli i celularit gjatė kohės qė jemi nė shtrat me partneren. Diēka e tillė e irriton sė tepėrmi atė.
Tė kėrkosh njė puthje. Diēka e tillė e vė nė pozitė tepėr tė vėshtirė vajzėn dhe pėrgjigjja e syve tė saj do tė jetė negative. Veshja e xhinseve tė shkurtra qė tregojnė ēorapėt. Ėshtė e rėndėsishme veshja e ēorapėve dhe dukshmėria e tyre. Grindja me njė shofer tė njė makine tjetėr. Diēka e tillė konsiderohet jo e hijshme, duhet tė pėrmbaheni pėr ēfarėdolloj motivi qė mund tė keni. Dėrgimi i njė e-maili fyes nė drejtim tė partneres. Duhet tė keni kurajėn pėr tė ngritur telefonin ose tė ballafaqoheni me personin qė keni kėtė debat Heqja dorė nga njė femėr e cila tregon interes pėr ndeshjet e futbollit qė shikoni dhe ju. Njė partnere e tillė tregon se ka vėrtetė interes pėr ju. Kėrkimi nė gjėrat personale tė saj. Tė kėrkosh nė ēantėn, dollapin ose tė rrėmosh nė ilaēet e partneres tregon njė mungesė besimi dhe shpesh herė ndodh qė gjatė kėtij “hetimi” tė zbuloni diēka tė padėshiruar.

Tė folurit pėr politikė ose ēėshtje fetare me miq tė rinj. Biseda tė tilla duhet t’i bėni larg tavolinės nė momentin qė po pėrpiqeni tė njihni persona tė rinj. Biseda tė shumta pėr imazhin personal. Duke folur shumė pėr personalitetin tėnd dhe paraqitjen e jashtme do tė ulni vlerat e imazhit tuaj. Tejkalimi i masės nė tė pirė. Tė gjithė e kuptojmė limitin qė kemi arritur gjatė pijeve dhe asnjėherė nuk kėshillohet tė kalohet ky limit pasi gjėra tė padėshiruar und tė ndodhin. Tė debatosh me njė polic. Nė momentin qė je kapur, ti, do apo nuk do, duhet tė dorėzohesh. Sado qė krenaria nuk mund tė ta lejojė, sėrish ēdo debat i tepėrt do tė pėrkeqėsonte gjendjen. Varja e ēelėsave ose telefonit nė bel. Nuk do tė keni mė sukses me femrat dhe kjo qė pohemi, ėshtė e bazuar nė njė histori tė vėrtetė. Heqja e vetullave. Ėshtė ēdo gjė nė rregull nė qoftė se i pastron dhe diēka e tillė i pėlqen partneres tuaj por, nuk kėshillohet tė hiqni vetullat, ose thėnė ndryshe, …bėheni si. Ėshtė gjėja mė e natyrshme nė botė, tė pėlqesh veten tėnde ėshtė e vėshtirė. Jemi gjithmonė gati tė kritikojmė veten tonė dhe tė gjejmė defekte me bollėk, edhe aty ku nė vėrtetė nuk janė, sepse nuk jemi asnjėherė ashtu siē do tė donim tė ishim. Ėshtė pikėrisht ky thelbi: si duhet tė ishim? Pėrse nuk jemi kėshtu siē jemi? Stima qė dikush ka pėr veten e vet ėshtė pikėrisht fryt i krahasimit midis asaj ēka ėshtė dhe asaj qė ai aspiron tė bėhet. Sa mė larg ideales tė ndjehemi, aq mė pak stimohemi. Vetėm atėherė kur na duket se korrespondojmė me atė ēka ndjejmė se duhet tė ishim, mund t’i bėjmė tė heshtin, tė paktėn pėr pak kohė mendimet tona tė brendshme qė na brejnė me kritikat e shumta pėr veten dhe krahasimet e pafundme me tė tjerėt. E megjithatė, mund tė ndihesh i pakėnaqur edhe kur ke shumė cilėsi pozitive dhe gjėrat shkojnė mė sė miri.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi