Globalizmi!!!

Shko poshtė

Globalizmi!!!

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:06

Pro

Kundra
Globalizmi eshte dukuria e pandalshme qe po ndodh ne gjithe boten e qyteteruar.

Te rinjte e cdokujt vendi qofshin, sot kane te njetat mundesi, te suhqehen me te njejtat produkte, mund te vishen njesoj, te marin te njejtat informacione, te shkembejne informacione, te ndikojne menyren e tyre te te jetuarit ne cdo kuptim.

Tendenca eshte krijimi i nje monedhe te perbashket, i shuarjes se kufinjeve qe dukshem me teper i kane ndare njerezit sesa i kane mbrojtur.

Nje aspekt negativ i ketij fenomeni eshte gllaberimi i shume kulturave te cilat nuk mund te mbijetojne. Njerezit ndahen ne dy drejtime diametrisht te kunderta, pro dhe kundra globalizmit. Madje keta te fundit duke arritur deri tek veprat vandaliste.

Mendoni qe globalizmi eshte me teper nje dukuri pozitive, apo negative ? Pro apo kundra, duke argumentuar mendimin tuaj.
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2728
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi