Numri njė: femra apo mashkulli? Ē’pėrfaqėsojnė dy sekset

Shko poshtė

Numri njė: femra apo mashkulli? Ē’pėrfaqėsojnė dy sekset

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:05

Fundja pa meshkujt femrat kurrė nuk do tė merrnin vesh se ishin aq tė rėndėsishme, nuk do tė dinin se ēfarė ishin lulet dhe ndjenjat, orgazma dhe ekstaza. Gjithsesi meshkujve u mbetet ende shumė punė pėr tė bėrė, qė ta barazojnė dhelpėrinė e femrės, e cila deri tani vetėm i ka shfrytėzuar dhe cilėsuar ata vetėm si “tė paaftė”. Askush nuk mund tė thotė se si do tė dukej bota pa burra, nėse do tė kishte apo jo vend pėr ndjenjat dhe kėnaqėsitė. Mashkulli apo femra, kush ėshtė i pari dhe mė i rėndėsishmi? Kjo pyetje ka shqetėsuar shumė filozofė natyralistė apo metafizikanė, pasi ėshtė shumė e vėshtirė tė thuash se: A ishte veza qė bėri pulėn apo anasjelltas. Askush nuk do tė mund tė krijonte njė pėrfytyrim tė botės njerėzore pa ekzistencėn e njėrės gjini. Nga pikėpamja fizike e biologjike, dihet se ėshtė e pamundur qė bota e njerėzve tė ekzistojė pa femrėn apo mashkullin, ndėrsa deri nė njė stad tė caktuar tė evolucionit, disa lloje kafshėsh nuk e kanė nevojėn e ēiftėzimit, pasi mund tė shumėzohen me vetveten...
E per ju,femra ka nevoje per mashkullin apo mashkulli per femren???Cili eshte mendimi juaj ??
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi