Danezėt mė tė lumturit, Kosova e treta nė rajon

Shko poshtė

Danezėt mė tė lumturit, Kosova e treta nė rajon

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 13:04

Sipas njė raporti tė kombeve tė bashkuara rreth vendeve mė tė lumtura nė botė, Danimarka ėshtė renditur nė vendin e parė.

Pas Danimarkės, ndėr vendet ku jetojnė njerėzit mė tė lumtur janė Finlanda, Norvegjia, Holanda dhe Kanadaja, qė mbyllin top pesėshin.

Dhjetė vendet e para:
1. Danimarka
2. Finlanda
3. Norvegjia
4. Holanda
5. Kanadaja
6. Zvicra
7. Suedia
8. Zelanda e Re
9. Australia
10. Irlanda

SHBA-tė pozicionohen nė vendin e 11-tė, ndėrsa Gjermania nė vendin e 30-tė. Pėr ēudi, grekėt janė renditur nė vendin e 42-tė.Nga vendet e rajonit, mė lartė renditet Sllovenia (nė vendin e 49-tė) e pasuar nga Kroacia (58) dhe mė pas vjen Kosova, e cila ėshtė renditur nė vendin e 68-tė sa i pėrket lumturisė sė njerėzve.

Nė vend tė 86-tė gjendet Mali Zi, Shqipėrisė i takon pozita e 88, dhe pas saj vijnė Bosnje e Hercegovina (99) dhe Serbia (118).

E fundit nė listė ėshtė Togo, ndėrsa Bullgaria pėrfshihet nė dhjetė vendet e fundit. /Telegrafi/
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2765
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi