Eliza Dushku - Aventuristja

Shko poshtė

Eliza Dushku - Aventuristja

Mesazh  Vogelushja prej 01.10.09 13:24

[color:2b54=#666666][url=http://www.gazetaexpress.com/index.php/artikujt/lexo/16191/C9/C29/][/url][/color]
[img(120px,80px)]http://www.gazetaexpress.com/images/gexGallery/16191/cache/eliza_brenda-120x80.jpg[/img]
[color:2b54=#ff0000][b]Ajo ka rifilluar me sezonin e ri tė serialit tė saj “Dollhouse”. Thotė se ka pasion udhėtimet nėpėr shtete tė ndryshme. Kohėve tė fundit ka qenė nė Ugandė dhe flet edhe pėr filmin e saj tė fundit, nė tė cilin paraqitet “nudo”. Aktorja Eliza Dushku shpalos shumė gjėra pėr karakterin e saj ...[/b]

[/color][b]Sapo keni filluar tė xhironi pėr sezonin e ri tė Dollhouse. Si po ecėn puna?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Jam martuar, kam konsumuar martesėn time dhe kam pasur muajin e mjaltit – tė gjitha i kam bėrė dje! Sot unė dhe i dashuri i im do tė rrihemi me njėri-tjetrin dhe do thyejmė gjėra. Shumė gjėra po ndodhin, shumė grindje....

[b]Cili ėshtė dallimi nė mes tė sezonit tė fundit dhe kėtij tė tashmit?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Jemi kthyer pėr shkak tė dashurisė sė adhuruesve dhe njerėzve, dhe me kėnaqėsi bėjmė serialin. Kritikėt dhe komentatorėt shohin diēka mė speciale dhe fakti qė ne jemi kthyer e vėrteton se kjo ėshtė e vėrtetė.

[b]A ėshtė e vėrtetė se “Dollhouse” ka diēka nga biografia juaj?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Po, nė kuptimin qė unė kam njė nėnė tė ēmendur, e cila udhėton me vėllezėrit e mi nė tė gjithė botėn. Ajo na rriti duke dėgjuar tregimet e njerėzve. Kam mėsuar tė adaptohem mė shumė njerėz nga kjo pėrvojė.

[b]Ku ka qenė vendi me seksi nė tė cilin keni pasur dėshirė tė bėsh show?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Kur kam qenė nė Amsterdam nė moshėn 15 vjeē, duke shėtitur nė kalldrėmin me drita tė kuqe, pra tė njė vendi shumė kureshtar dhe tė bukur.

[b]Ndiej qė shumė karaktere qė keni luajtur kanė kėtė vajzė tė keqe si personazh. A fitoni shumė role?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Sigurisht! Si njė aktore qė vije nga shkolla publike e Boston-it isha e izoluar nga fėmijėt e shkollės. Kur kam bėrė Buffy, sapo kisha dal nga shkolla e mesme dhe filmi ishte i vetmi vend i sigurt pėr mua, pasi jetoja nė pantallona tė lėkurės dhe goditja gjithkėnd nė vithe qė pėrpiqej tė vinte te buzėt e mia. (qesh)

[b]Kur dilni nė qytet dhe shihni ndonjė aktore “lazdrane”, a mendoni “si ta rrihni dhe ta largoni atė nga rruga”?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Pėrpiqem tė mos gjykoj. Mund t’ju godas juve shpesh pasi qė njerėzit nuk e njohin prapanicėn e tyre nga fytyra apo s’dinė ēfarė tė bėjnė me vetveten.

[b]Duke shikuar disa projekte qė keni bėrė, atėherė ēfarė ka ndodhur me filmin “Valediction”?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Valediction ka pėrfunduar dhe sė shpejti do tė jepet premiera – ėshtė mė tė vėrtetė njė film i mirė.

[b]Jeni edhe producente e filmit bioepik tė Robert Mapplethorpe, apo jo?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Po, po. Ėshtė i mrekullueshėm!

[b]A jeni aty sepse dėshironi tė shikoni sa mė shumė djem tė zhveshur?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] (Qesh) Jo mė tė vėrtetė ka diēka mė tė thellė se kjo. Ka tė bėjė me vetėzbulimin dhe vetėreflektimin, dhe thyerjen e njė modeli ēfarė shoqėria dhe media na tregojnė ne se mund tė jenė tė interesuara apo tė tėrhequra...kundėr asaj qė nuk jemi. Kjo ėshtė interesante pėr mua.

[b]...dhe ju keni njė video-lojė nė dyqan, e cila kam njė ndjenjė se do tė thotė mė shumė pėr lexuesit tanė sesa bioepika e Mapplethorpe.[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Po, e kam. Quhet WET, si fjala “lagėsht” (njė eufemizėm pėr vrasje). Luaj vajzėn qė ka njė revole me qira, sikurse nė trajnimin e Lara Croft.

[b]Ēfarė fjale pėrdorni kur shani?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Ende e pėrdori fjalėn F-bomb.

[b]Po, kjo ėshtė sharje klasike...[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Ėshtė, por tani edhe moderne!

[b]Duket se keni njė karrierė interesante; aktore e filmit dhe paraqitje nė TV . A mendoni qė njė ridalje nga mediet do tė kishte peshė mė tė madhe pėr ju?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Mendoj qė nuk jam duke u kthyer nė njė seri qė nuk ka pasur sukses. Kjo ishte absolutisht arsyeja pse jam kthyer, edhe nėse do tė isha kthyer me Joss apo pa tė. Kjo ėshtė e rėndėsishme aktualisht, provokuese dhe interesante.

[b]Si ėshtė tė jesh nė skenė qė nga mosha 17 vjeēare?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Ka shumė gjėra pėr tė cilat jam e kėnaqur dhe ka disa tė tjera qė mė bėjnė tė ēmendur. Dua tė them, ėshtė njė fenomen interesant, veēanėrisht nė 10 vitet e kaluara. Mėnyra se si ka ndryshuar media dhe fama. Por, kjo ėshtė jeta ime dhe nuk dua qė ta prish atė. Dua tė them, ėshtė diēka pa tė cilėn nuk mund tė ulem dhe tė mendoj – por tani, nė kėtė pikė tė jetės sime, mendoj pėr pak minuta. Pastaj mendoj pėrsėri pėr rutinėn dhe rolet.

[b]Ēfarė urren me sė shumti nė Hollywood?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Ēfarė urren mė sė shumti? Vozitjen, Beverly Hills-in, Rodeo Drive-in. Aktualisht do tė ishte edhe neglizhenca e medieve pėr tė prekur ngjarje tė rėndėsishme tė planit tė parė, sepse ato mė shumė janė tė dhėnė pas botės sė argėtimit.

[b]Dukeni si njė person aventurist – kur ka qenė hera e fundit qė jeni bėrė nervoze?[/b]

[b]Eliza Dushku: [/b]Bėhem shumė nervoz – shumė gjatė ditės. Por, mendoj qė sa mė shumė pėrkuleni ndaj nervave, aq mė shpejt mund tė qetėsoheni.

[b]Kur jeni lėnduar mė sė shumti?[/b]

[b]Eliza Dushku:[/b] Kam thyer brinjėt nė filmin “True Lies”, kur kam bėrė skenėn me motor Harrier. Jam rrezuar, jam pėrplasur me barkėn e motorit dhe kam thyer brinjėt. Mendoj se kėto janė eshtrat e vetme qė i kam thyer gjatė punės – dua tė them se jashtė punės kam thyer gishtat, kam thyer hundėn, kam thyer dhėmbin dhe kam djegur flokėt...
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eliza Dushku - Aventuristja

Mesazh  Dolche Raggazza prej 30.01.12 15:35

Eliza Dushku eshte nje ajo qe se ka shoqen,nga njera ane eshte e mire dreqi.

Dolche Raggazza
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 22
Age : 23
Location : Burrel City
Job/hobbies : Dashuria e sinqerte
Humor : sa te vdesin
Pikėt : 2546
Reputation : 0
Registration date : 29/01/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eliza Dushku - Aventuristja

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:52

Shum e mire,te pakten kjo na krenon neve shqiptareve jo si shum kengetare apo aktore te tjera qe shkojn ne shba(dhe e harrojn vendin e tyre)
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Eliza Dushku - Aventuristja

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi