HYSEN KĖQIKU

Shko poshtė

HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:56

O lumth
asnjėherė nuk bėre
udhėtim tė shlirshėm
prore nėpėr pėrplasje
me stėrkala shkapėrderdhur

i mbshtjellė
me freskinė
e mjegullės
sė strukur
nė perėndim tė yjeve


nga vrojtimi
i pėrditshmėrisė
do tė ta fal
o lumth
me stėrkala loti
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:56

Rrugės
pėr nė kalvar
tok me ofshamėn
e renkimeve
tė sofėrzbraztėve
pėshpėritė pareshtur
pėr ngarkesėn qė bartė
me kėrcėllimat e dhėmbėve
nga acari dimėrgjatė
bart dhe vetėm bart
rėnkimin e dhembjeve
e unė tė kundroj
po e di
domosdonė e dhembjeve
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:57

Ti o lumth
udhėtimin mos e ndal
se mė nuk do tė jesh lumė
e unė do tė ta kėndoj apokalipsėn
mua mė ke bashkėudhėtar
me rėnkime e stėrkala

e di vetėm ti
e kupton dhe e flet
gjuhėn time
me pėrcėllimat
e acarit veror

nė ty shuajta etjen
nė valėzat e pushimeve tė rrafshta
tė pėrkėdhela dhe tok me ty
nė fushė tė bardhė derdha stėrkala
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:57

Rėnkimet tė mbesin

prapa meje

prapa meje

o lumth

i rėnkimeve tė largimitti nuk lodheshpėr kėtė po tė lus

ec

dhe mos ke drojė

nga mundimet

pėr nė golgotėti ēan brigje

e unė i ēalėnuk mund tė tė ndjekti ēanė brigje

e unė memec

nuk mė del pėrshėndetjati ēel rrugė

e unė kėrkoj shtegun

tė tė ndjek
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:58

Ti o lumth

]ēel rrugė

i lagur fare

nga loti ytec deri nė cakun

e pafundėsisėunė bashkėudhėtari yt

t’i dėgjoj

rėnkimet

pėr idilėnlumthi

i kujtimeve

tė bulėzuara

pranverave
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:58

Thatėsia

mos rėntė nė ty

o lumthnė ty

Ylberat e njomin ngjyrėn

pas shiutnė ty

e shuan etjen e dashurisė

shtegėtari i eturnė ty

bilbili miklon

me sqepin

pendė

pėr pentagramnė ty

dreri me drenushėn

spėrkatin

kurorėn

deri nė fund

tė kėngės.
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 18:59

E di dhe tė ankoj

lagesh me lotin tėnd

se nuk mund tė kthehesh

pėr t’iu shtrirė

shtratit

me trupin tėnd

e bėre

aq tė pėrshtatshėm

tė tė mos dėgjohet

rėnkima

e ndarjes

nga rrapėt

pjekur e djegurti o lumth

ec

dhe pas

lė pastėrtibredh

edhe nėpėr bukuri

tė akulltame vėrshima

trotuareve pastron
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 19:01

Kėndellje

fushės

e sėmurė nga thatėsiake kokėdhembje

prandaj

nė ecje

trupi tė avullonec o lumth

ec pash burimin

qė nuk t’shterron

ec

dhe nė ecje

bėhu njė

me degėt

qė tė ndjekinfuti thellė

mu nė zemėr

le t’i fshijnė

djersėt e largimit
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 19:02

T’i dėgjoj

pėshpėritjet

me dėnesje

nga vaji i djeshėm

nėn hijen e rėndė

tė zezėresėec dhe pastroji

me kthjelltėsinė tėndemos i harro

grafitet ogure

tė katėr esistėve

bredharakėas llavėrimat

as skėrmitjet

e dhembėve

brejtės

tė brejtėsve

qė nė brerje

brejtėn

ditėt tona
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 19:02

Bėmirės

i bėmirėsive

ec pash ofshamat

e baladave

tė ruajtura

nga thellėsia e mbamendjes

njomi

me freskinė

tėnde

ngarendjet pas dritės

tė humbur kaherėmos e ndal atė hap

se m’ndalet ora nė dorė

e rrapave tė tretur

baladave

do t’u shuhet

romanca

e unė

o lumth

mbetem pa pasqyrė

se shoh dot veten

nė vijat e ballit

as shtegun

nga hyra

as nga duhet dalur
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  shaban cakolli prej 30.09.09 19:03

Po tė pyes

o lumth

ēka t’i bėj vetes

i mbetur

diku

vetėm

krejtėsisht i vetėm

me pėshpėritjet e pafundme

tė Velia Glauas

nė bredhje amshimi

pėr njė relikt

tė pėrlotur

ti nė shtratin tėnd

unė pranė teje

kaprroz[1]

anemik
avatar
shaban cakolli
Vip
Vip

Numri i postimeve : 417
Pikėt : 3881
Reputation : 0
Registration date : 27/09/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: HYSEN KĖQIKU

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi