Pantera

Shko poshtė

Pantera

Mesazh  Vogelushja prej 24.09.09 13:49

[img(120px,80px)]http://www.gazetaexpress.com/images/gexGallery/15788/cache/genta_1-120x80.jpg[/img]

[b]Kėngėtarja Genta Ismajli ėshtė e njohur nga thashethemet qė fliten pėr tė! Megjithatė, asaj nuk i interesojnė shumė ato dhe thotė se kryen punėt e saj pa u marrė me tė tjerėt. Me muzikė ka filluar tė merret qysh nė moshė tė re, ndėrkaq thotė se idhull tė saj janė mbreti i popit, Michael Jackson dhe mbretėresha Madonna.
[/b]
[b]Nė cilėn moshė ke qenė kur ke filluar tė merresh me muzikė? [/b][b]

Genta: [/b]Pesė vjeēare. Babi i im ma bleu njė sintitajzer (piano elektrike) shumė tė vogėl. Prej asaj kohe e kam imituar Michael Jackson, Madonna-n dhe kėngėtarė tė tjerė dhe kam menduar tė jem si ata njė ditė.
[b]
Thatė se e keni idhull Micheal Jackson! A e keni imituar atė ndonjėherė?[/b]
[b]
Genta: [/b]Michael Jackson e adhuroj. Normalisht inspirohem nga anėt pozitive tė tij. Jam mėrzitur shumė pėr vdekjen e tij. Kam qarė pėr tė mė shumė sė njė orė dhe ende mėrzitem kur e kujtoj. Ende mendoj se nuk ka vdekur...

[b]Pasi e keni adhuruar aq shumė, pse nuk keni shkuar nė varrimin e tij?
[/b]
[b]Genta:[/b] Kishte qenė dėshira mė e madhe e imja, por nuk me ka lėnė puna pasi qė kam pasur disa koncerte nė Kosovė dhe nė Shqipėri...
[b]
Ēfarė ndjenjash keni kur futeni nė studio pėr tė incizuar?
[/b]
[b]Genta: [/b]Kam tremė shumė tė madhe, por nė tė njėjtėn kohė kam edhe vullnet dhe besim nė veten. Janė tri ndjenja tė cilat i kam pasur qė nė fillim dhe vazhdoj t’i kem...

[b]Si ndikojnė kėto ndjenja - nė interpretim tė mirė ose jo tė mirė tė kėngės?
[/b]
[b]Genta: [/b]Ndikojnė mė shumė pėr tė mirė, sepse sa mė shumė kam frikė, aq mė mirė del. Trema e madhe mė tregon mua se sa e dua punėn time, sa e dua skenėn, publikun...

[b]Por, ju keni pasur vėshtirėsi nė fillim tė karrierės?
[/b]
[b]Genta: [/b]Kam has nė batica dhe zbatica. Nuk e kam pasur lehtė me mbėrri kėtu ku jam. Dhe prapė nuk e kam lehtė sepse unė dua tė mbėrrij edhe mė shumė.

Express Rozė: Nė cilin qytet ju kanė njohur mė sė pari?
Genta: Nė qytetin tim me kanė njohur tė gjithė, pra nė Gjilan...Ėshtė njė qytet i vogėl. Jam shėtitur shumė me rolera dhe kam pasur edhe proteza nė dhėmb dhe shumė njerėz thoshin se shikoni kjo amerikania ka vėnė vathė nė dhėmb.

[b]Pėrmende rolerat! A keni ndonjė sport tjetėr pėrpos kėtij sporti ekstrem?
[/b]
[b]Genta: [/b]Jo edhe aq, por mė pėlqen kick-boks-i dhe basketboll-i...

[b]Atėherė a njihni ndonjė kick-bokser, apo ndonjė ekip basketbolli?
[/b]
[b]Genta:[/b] Jo nuk njoh! Nuk po mė bie ndėrmend momentalisht! Thjesht mė pėlqejnė t’i luaj si sporte, por nuk jam shumė “fans” i basketbollistėve. Mė parė kam shikuar Chicago Bulls, kur fitonin nė SHBA i tėrė qyteti festonte (familja e Gentės jeton nė Chicago)...
[b]
Kur synoni tė hyni nė tregun amerikan, pasi keni tė realizuara disa kėngė nė anglisht?
[/b]
[b]Genta: [/b]Nuk do tė thotė ajo qė kam realizuar diēka dhe mandej tė futem nė tregun amerikan. Ajo ėshtė veē pėrpjekje e imja qė tė arrij mė shumė. Pra, nuk kam hyrė nė tregun amerikan! Kam besim dhe “ishalla” kam fat. Edhe nėse nuk ndodh, prapė unė jam e lumtur sepse nė Amerikė nuk ėshtė marre me dėshtuar.

[b]Nga ju erdhi ideja pėr spotin dhe kėngėn “Pantera”?[/b]

[b]Genta:[/b] Ideja ka qenė ime. Ėshtė njė kafshė qė mė pėlqen shumė. Instrumentalin ia dhashė rep-kėngėtarit Beka, tė cilit i thashė tė mė shkruajė njė tekst pėr njė kėngė pėr kėtė melodi, njė melodi qė ma dha Sunaj Saraēi. ‘Beka shkruaje njė tekst pėr Panterin’ dhe ai mė tha “dreqi tė hongėrt ty dhe atė panterin tėnd”. I thashė se po mė pėlqen tė shkruaj njė tekst pėr karakterin e panterit dhe panter tė mė bėjė mua. Nuk ka shkuar as 20 minuta dhe ma ka dėrguar tekstin nė e-mail. Tė them tė drejtėn, teksti me ka pėlqyer...

[b]Por, para se tė vini tė panteri ju patėt kritika nė fillim tė karrierės tuaj si njė kėngėtare qė keni huazuar kėngė...Ēfarė mendoni pėr kritikat dhe thashethemet?
[/b]
[b]Genta: [/b]Normal qė mė ka penguar dhe kritikat gjithmonė janė tė mira. Unė jam munduar qė tė pėrmirėsoj ēdo gabim. Thashethemet nuk me kanė penguar kurrė nė jetė! Kurrė nė jetėn time nuk i kam lexuar kritikat apo thashethemet nė media, edhe pse ka pasur njerėz tė cilėt mė tregojnė se kėtė e dėgjova pėr ty dhe unė ju them, “t’ lutem hajde e pimė njė kafe, lėri ato ēfarė thonė dhe ēfarė po bėhet’...

[b]Cili ėshtė mendimi juaj pėr muzikėn evropiane? Cili stil i muzikės po tė pėlqen?
[/b]
[b]Genta:[/b] Techno pėrpara nuk mė ka pėlqyer dhe tani qė po dėgjohet shumė bash mė ka hy nė qejf! Edhe unė do bėj diēka tė tillė dhe po mė pėlqen ky trend, por pa dal jashtė Gentės!

[b]Para disa muajve disa gazeta serbe kanė shkruar se kėngėtaret e Kosovės i imtojnė ato serbe. A njeh ndonjė kėngėtare [/b]
[b]serbe apo nuk njeh?
[/b]
[b]Genta: [/b]Jo kėngėtaret serbe nuk i njoh. Nuk e kuptoj gjuhėn serbe. Pėrkundrazi unė kam adhuruese serbe, tė cilat i kam parė nė Ulqin. Ato kanė qenė nga Beogradi dhe kanė pasur CD-nė time nė dorė dhe kanė lypur nėnshkrim.
[b]
Kur ke planifikuar qė tė kesh fėmijė me Milotin?
[/b]
[b]Genta: [/b]Nuk kam planifikuar ende...

[b]Po ta adaptosh ndonjė bonjak?
[/b]
[b]Genta: [/b]Jo, nuk kam menduar...
[b]
Pse nuk jeni martuar me Milotin?
[/b]
[b]Genta: [/b]Mirėjemi unė me Milotin. Ka pasur shumė thashetheme do tė kėtė prapė dhe gjithmonė. E mira ėshtė se ka thashetheme sepse kur nuk ka.... Nuk kemi planifikuar asgjė ende.

[b]Ku do tė prisni Vitin e Ri...
[/b]
[b]Genta: [/b]Nė naj koncert...

[b]Po Bajramin...
[/b]
[b]Genta:[/b] Nė “Space Club” nė Pejė..

[b][color:9daf=red]Dhuratat e Gentės[/color] [/b]

Dhuratat mė tė ēmuara qė Genta ka nė shtėpi janė letrat e adhuruesve tė saj. Ajo thotė se zgjohet nė ora 11. Pasion i saj ėshtė tė bėj shėtitje nėpėr qytete tė ndryshme tė Kosovės. Herėn e fundit ajo ka shkuar nė Drenicė pėr dėshirė dhe ka pirė njė kafe nė njė lokal atje. Ndėrkaq mė vonė ka vizituar edhe Gostivarin.
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pantera

Mesazh  Dolche Raggazza prej 30.01.12 15:38

Edhe pse eshte simpatika apo e talentuar,perseri me e mire se Dafina Zeqiri nuk eshte as ajo asnje nuk behet dot.

Dolche Raggazza
Antarė/e
Antarė/e

Female
Numri i postimeve : 22
Age : 23
Location : Burrel City
Job/hobbies : Dashuria e sinqerte
Humor : sa te vdesin
Pikėt : 2546
Reputation : 0
Registration date : 29/01/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pantera

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:51

kjo panter,kjo esht ber krejt celulit..
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pantera

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi