Arbana Osmani - Tani do tė jemi bashkė ēdo pasdite!

Shko poshtė

Arbana Osmani - Tani do tė jemi bashkė ēdo pasdite!

Mesazh  Vogelushja prej 17.09.09 7:50

[b][img(116,67)]http://vip.shqiperia.com/foto_thumbs/1253040910-arbana-osmani.jpg[/img]
Arbana Osmani, prezantuesja mė e njohur nė ekranin e “Top Channel” po pėrgatitet pėr njė aventurė tė re televizive. Ashtu siē ėshtė parė njė reklamėn qė po transmetohet nė kėtė televizion, bėhet fjalė pėr njė format krejt ndryshe nga ata qė ajo ka prezantuar deri tani. Njė emision qė po pėrgatitet pa shumė bujė, por qė do tė jetė njė nga risitė e sezonit tė ri televiziv nė “Top Channel” me titull “Pasdite nė Top Channel”, dhe qė do tė sjellė histori, ngjarje, fenomene e njerėz tė thjeshtė.

Ndėrsa ka nisur pėrgatitjet pėr formatin e ngjashėm me “Verissimo”, qė transmetohet nė Canalin 5, Arbana tregon se do tė jetė njė emision me probleme sociale, por shumė interesant. “Ėshtė njė program qė pretendon tė sjellė histori tė ndryshme, probleme sociale qė tė gjithė i kemi para syve, por qė ndoshta nuk i vėmė re“. Do tė jenė ndodhi, fenomene, fatkeqėsi e mrekulli, kuriozitete, qė do tė sillen tė trajtohen nė njė studio gjithė ngjyra e drita, nėn drejtimin e Arbanės. “E konsideroj njė eksperiencė ndryshe pėr mua, pėr faktin se nė kėtė rast do mė duhet tė bėj mė shumė profesionin e gazetares, pėr tė cilin jam diplomuar”, thotė Arbana.

Emisioni, qė ka pėr kryredaktor, gazetarin Sokol Shameti, e qė do tė fillojė transmetimin shumė shpejt, do tė jetė preokupimi i saj kryesor pėr momentin nė televizion. Por pas marrjes pėrsipėr tė kėtij formati tė ri, a do tė vazhdojė Arbana tė prezantojė spektaklet e tjera me tė cilat ėshtė identifikuar tashmė?! Ajo pohon se nuk do tė prezantojė mė spektaklin “Top Model of the Ėorls”, nuk do tė rikthehet nė programin “E diell”, ku kaloi njė eksperiencė tre mujore pėrkrah Adi Krastės dhe Xhemi Shehut, por s’do tė heqė dorė nga “reality show” qė ajo e ka pėr zemėr “Big Brother”, edicionin e tretė tė sė cilit do e prezantojė sėrish ajo. Po ashtu do tė vazhdojė tė drejtojė emisionet radiofonike nė “Top Albania Radio”. Para disa muajsh nisi emisionin e ri nė radio, ku drejton sė bashku me Adin, njė nga finalistėt e “Big Brother 2”. Arbana ėshtė njė nga prezantueset qė u qėndron larg mediave, sidomos tregohet shumė e kujdesshme pėr jetėn private.

[color:2b69=red]“Pasdite nė Top Channel”, u ideua nga Arjan Konomi[/color]

Po si lindi ideja pėr njė emision tė tillė, format shumė i njohur dhe qė natyrisht pretendon tė thithė audiencė tė konsiderueshme pėr shkak tė historive njerėzore, dhe problemeve sociale. Sipas burimeve tona, nė fakt drejtuesit e “Top Channel”, pas pėrfundimit tė “Big Brother 2” i kėrkuan Arjan Konomit, analistit tė spektaklit, tė pėrgatiste njė projekt tė tillė, qė tė kishte interes. Projekti u dorėzua nga ai, por mė vonė nuk mėsuam pėrse ai u shmang nga ky projekt. Mbase angazhimet si drejtues i revistės “Shqip” apo hapja e restorantit “Vila 100” qė menaxhohet prej tij, e ka bėrė tė pamundur njė angazhim tė pėrditshėm nė televizion. Arjan Konomi, u bė i njohur pėr publikun gjatė tre muajve spektakėl “Big Brother 2”, ku sė bashku mė Virusin nga Kosova, analizuan ēdo javė karakteret dhe sjelljet e banorėve brenda shtėpisė sė “reality show”. “Top Channel”, televizioni me njė programacion tė larmishėm, ende nuk e kishte njė format tė tillė emisioni ashtu si; Vizion Plus” me “Tė kam zemėr”, qė drejtohet nga Rudina Magjistari”, apo “Mė shumė dashuri” nė “Tv Klan”, qė drejtohet nga Alketa Vejsiu.[/b]
avatar
Vogelushja
Admin
Admin

Female
Numri i postimeve : 233
Age : 33
Location : Nėpėr Ėndrra
Job/hobbies : Internet
Pikėt : 4123
Reputation : 1
Registration date : 12/03/2008

http://www.botashqiptareforum.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Arbana Osmani - Tani do tė jemi bashkė ēdo pasdite!

Mesazh  KingiaBurrel prej 23.06.12 14:56

ehe kjo edhe per ket kan filluar te qarkullojn ca si shum fjale///
avatar
KingiaBurrel
Vip
Vip

Female
Numri i postimeve : 203
Age : 23
Location : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Job/hobbies : Te shoh lot dhe gjak ne syte e rivales
Humor : Te qaft jotom/....
Pikėt : 2733
Reputation : 0
Registration date : 23/06/2012

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi